Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol előrehozott érettségi?...

Angol előrehozott érettségi? Beválaljam vagy még korai?

Figyelt kérdés
Második éves gimnazista vagyok nyelvi előkészítővel. aztmondta az angol tanárom, hogy volt valami törvény változás, hogy már csak idén lehet előrehozott angol érettségit csinálni. és bele is vágnék, mert szerintem jobb ha tulleszek hamarabb rajta és akkor 13-adikba (12.) már csak a többire koncentrálok. de ha ezt pl megirom 3asra az nem egy szép eredmény :/ és ha ez rossz lesz attol még lehet 12-ikbe érettségizni??

2012. szept. 4. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak szintemelőt lehet tenni, javítót nem.
2012. szept. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudod megcsinálni, ha emelt szinten érettségizel belőle újra. Én ezt tettem, ugyanaz lett az eredmény, de viszont az emelt szint miatt pluszpontokat is kaptam hozzá továbbtanulásnál.


Vagy azt hiszem, ha nem akarod emelten, akkor javító érettségit tudsz tenni, de az már lehet, fizetős... Nos, ebben már nem vagyok biztos.

2012. szept. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Az angol érettségi középen egy vicc. Persze, attól függ, mennyire vagy jó belőle, mennyire tudsz angolul. De ha gyakorolsz, szánsz rá egy kis időt és átnézed a típusfeladatokat, nem lesz gond. :) A neten fent van az összes érettségi, simán fel lehet készülni, még akár tanár segítsége nélkül is. Ha nyelvi előkészítős vagy, szerintem vállald be nyugodtan. Mondjuk azt nem tudom, milyen szinten vagy. Arról a tanároddal kellene beszélned... :)
2012. szept. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
szobeli középfokon most lett meg az irásbelihez 3-4 őont kellet vna, suliba csináltunk feladatokat eddig mindegyik hibátlan lett
2012. szept. 7. 17:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Na hasonlítsd össze az órán lévő feladatmegoldásokat az érettségivel. Izgulni fogsz, azt sem tudod majd, hanyadikán van elseje, szóbelinél meg rápazárol és egy értelmes mondat nem jön ki a szádon. Írásbelinél a szöveghallgatás nagyon rossz, a rádió recseg (nálunk mindig recsegett), és alig lehetett érteni. Szóval azért van különbség a kettő közt. Plusz szóbelin nem az angoltanárod előtt ülsz, hanem bent van vagy hat ember, a teljes vizsgabizottság.


Ettől még megcsinálhatod, csak mondom, ne hasonlítsd össze a kettőt. Előző valamelyik voltam, aki közepet és emeltet csinált. (Bocs, nem tudom, hányadik voltam.)

2012. szept. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszia válaszokat

érettségi feladatokat csinálunk azzok jol mennek, de ha majd csak 4 év mulva csinálom akkor már nagyobb tudásom lesz, szval inkább akkor. idén még befejezem a középfokot meg elkezdem a jogsit

2012. szept. 8. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!