Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Limes nem ertem miert +00...

Limes nem ertem miert +00 vegeredmeny, le van vezetve, de akkor se ertem, h lett 0?!

Figyelt kérdés

szeritnem +oo a megoldas....


[link]


Koszonom a segitseget! :)


2012. okt. 1. 02:14
 1/6 A kérdező kommentje:

"nem ertem miert NEM +00 a vegeredmeny, lev an vezetve.... de akkor sem ertem, h lett 0?!" - szol helyesen a kerdes :)


+00/4 ami nalam kijon ami egyenlo +00 .... :/

2012. okt. 1. 02:17
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert a nevező nagyobb, mint a számláló. Gondolj csak bele, vegyük az 1/2-et példának. 1/2 az első hatványon marad 1/2, második hatványon 1/4, harmadik hatványon 1/8 és így tovább.. Tehát egyre inkább közelít a 0-hoz.

Ez így van minden törtnél, ahol a nevező nagyobb, mint a számláló és n a végtelenbe tart.

2012. okt. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
szoval "ahol a nevező nagyobb, mint a számláló és n a végtelenbe tart" kapasbol rairhatom h 0 vegeredmeny? le se kell akkor vezetnem, ugye?! mert ez a szabaly, es ha elsore latszik, mint ennel a feladatnal is akkor tehat egyertelmu a megoldas is. :) (sajnos hianyoztam az orarol, es magamtol probalok potolni)
2012. okt. 1. 02:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem. Ha a számláló a 0-hoz, a nevező pedig egy nullától különböző számhoz, vagy +- végtelenbe tart, akkor mondhatod biztosan, hogy nulla a határérték.
2012. okt. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bongolo ***** válasza:

De igen, de csak azért, mert a #2 válaszoló félreérthetően (bár jól) válaszolt, és #4 félreértette (de ő is jót írt).


Szóval én inkább úgy fogalmaznám meg ugyanezt, hogy ha egy tört 1-nél kisebb, akkor annak az n-edig hatványa a 0-hoz tart. (Valójában ha az abszolút értéke 1-nél kisebb, szóval a 0 és -1 közöttiek n-edik hatványa is 0-hoz tart!)

Ha meg egy tört abszolút értéke 1-nél nagyobb, akkor az n-edig hatványa az előjeltől függően +∞ vagy −∞-hez tart.


Most 3/7, 5/7 és 2/7 is kisebb 1-nél, tehát az n-edik hatványuk mindháromnak 0-hoz tart. Egyszerűen be lehet írni helyettük a nullát a legtöbb esetben.


Egy dologra kell vigyázni: ha az jönne ki, hogy a nagy tört számlálója is meg nevezője is 0, akkor mégsem lehet beírni a nullákat! Most nem olyan van, csak a számláló lett nulla, a nevező 4, ez tiszta eset, mert 4-gyel lehet osztani.

2012. okt. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bongolo ***** válasza:

Hoppá, részben hülyeséget írtam! Ha a tört negatív és -1-nél kisebb, akkor az n-edig hatványa NEM tart -∞-hez! Páros hatványoknál ugyanis egyre nagyobb pozitív szám, páratlanoknál meg egyre negatívabb negatív. Az ilyennek nincs határértéke.


Bocs, nem gondoltam bele eléggé az előbb...


0 és -1 közötti az rendben van, annak n-edik hatványa (ahol n → ∞) szintén ugrál a pozitív meg negatív között, de mindkettő a nullához tart, tehát nincs gond.

2012. okt. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!