Tudom hogy primitív egyszerű feladat, de elbizonytalanodtam!2012. okt. 3. 17:08
3/6 anonim válasza:
A plusz-minuszt lehagytam az elejéről, bocsi.
+- 1.76564
4/6 anonim válasza:
#1 nem jó, mivel kihagyta a négyzetre való emelést.
0,35^2=0,1225
1,8^2=3.24
azaz x^2=3,24-0,1225=3.1175
Ebből gyököt vonva x=1,7656 ÉS -1,7656
5/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! ment a zöld!
2012. okt. 3. 17:19
6/6 anonim válasza:
0,35^=0,1225
1,8^=3,24
x^=3,24-0,1225
x^=3,1175
x1=1,77 (kerekitve
x2= -1,77 (kerektitve)
ellenőrzés:
0,35^+1,77^=
0,1225+3,1329=3,2554
de 3,2554 gyök alatt=1,804...... (a minimális különbség az x értékének kerekítéséből adódik)