Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy a legkönnyebb tanulni?...

Hogy a legkönnyebb tanulni? Nektek milyen tanulási módszereitek vannak?

Figyelt kérdés
Kicsit nehezen megy a tanulás. Tudok 5-ös dolgozatokat írni meg minden, de mostanában sokkal nehezebben megy a fejembe, és hosszabb ideig tart ez az egész folyamat(amíg megtanulom az anyagot) ti hogy szoktatok tanulni? hogy a legkönnyebb?

2012. okt. 6. 09:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Elolvasom két vagy három alkalommal az anyagot, megpróbálom elmondani hangosan, ha nem megy, akkor belenézek. Újrakezdem, és addig csinálom, míg nem megy tökéletesen.
2012. okt. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én miközben olvasom, írok jegyzetet. Van,hogy néha sokkal tovább tart így a tanulás, mert sokat kell jegyzetelni, de mikor írom könnyebben rögzül a fejemben. Utána még átolvasom a teljes anyagot, hogy kialakuljon a kép, hogy miről is tanulok:D Aztán már csak a jegyzetet tanulom, de ha valami ködös benne, akkor az ahhoz kapcsolódó dolgokat még olvasgatom az anyagból. Nekem sokkal hatékonyabb így,mintha csak olvasnám. De van, aki pedig úgy tudja jobban megtanulni, hogy átolvassa csak az anyagot. Próbálgatni kell:) Nekem kb mostanra alakult ki az,hogy már nem jegyzetelem ki kb az anyag nagy részét, mert rengeteg tanulni való van, és volt, hogy egy hétvégém kb csak a jegyzeteléssel telt el, és még a megtanulás hátra volt :D De pl azt is kipróbálhatod, hogy csak címszavakat írsz le, és amikor elolvastad párszor az anyagot, az alapján megpróbálod visszamondani.
2013. jan. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!