Filipp Krisztián kérdése:

Peti autóval megtette az út három nyolcadát, amikor megállt. A hátralévő út 40%-ának megtétele után megállt pihenni. Ekkor még 96km volt hátra az útból. Milyen hosszú volt a teljes út? SÜRGŐS LENNE! KÖSZI

2012. okt. 11. 13:16
 1/4 anonim válasza:
184,8km asszem de mindjárt átszámolom és küldöm h miért
2012. okt. 11. 14:04
 2/4 anonim válasza:
tehát 96km az az 5/8-ad rész 60%-a tehát az 5/8-ad 40%-a pedig 38,4km! ha ezt összeadjuk akkor megkapjuk az egész 5/8-ad utat! ami 134,4km ebből pedig kiszámolod a 3/8-adot ami 50,4 km! így összesen 184,8km
2012. okt. 11. 14:06
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!!!!
2012. okt. 11. 14:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 256 km-t számoltam.

Amikor Peti megállt, még hátra volt az út ötnyolcada. Innen következik, hogy az út ötnyolcadának 60%-a 96 km. Ha 5/8 100%, akkor 1/4 40%

Tehát 5/8*x-1/4*x=96

Innen kiszámolhatjuk, hogy az út 3/8-a egyenlő 96 km-rel.

És ha 3/8*x=96, akkor x=96*8/3=256 km.

2012. okt. 11. 17:58