Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki nagyon gyorsan segitsen...

Valaki nagyon gyorsan segitsen, az életem múlik rajta!?

Figyelt kérdés

Fizikából kellene egy feladatot megoldani,nekem muszáj lenne tökéletesen megoldani,mert most nagyon szükségem lenne egy jó jegyre,de félek,hogy elrontom,szóval kellene a segitségetek!

A feladat:


"Végezzétek el a következő kisérletet:tegyektek az asztallap szélére egy papirlapot.Helyezzetek a papirlapra néhány könyvet úgy,hogy a papirlap széle kissé kiálljon.Mi történik a könyvekkel,ha a papirlapot lassan húzzátok ki a könyvek alól?Ha hirtelen kirántjátok?Ismételjétek meg a kisérletet úgy,hogy a papirlapra csak egy füzetet tesztek,vagy csak néhány pénzérmét.Azonos eredményt mutat a kisérlet minden esetben?A feleletet irjátok be a füzetbe!"

Asszem ennyi,meg el kell magyarázni is.

Nekem most komolyan nagyon fontos lenne,kérem aki tud az segitsen!



2012. okt. 18. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor írd le ide mi történt és megmagyarázom.
2012. okt. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na szóval,ha lassan húztam ki,akkor sem mozdultak szinte semmit a könyvek,ha hirtelen...hát akkor se mozdultak meg.Aztán megcsináltam a füzettel is,ott se mozdult,amikor lassan húztam ki,amikor gyorsan akkor meg megemelkedett.

Áhh nem értem,akkor ennek igy kellet lennie,vagy rosszúl csináltam?Most mi lesz?

2012. okt. 18. 18:53
 3/10 A kérdező kommentje:
Kérem valaki segitsen,tudom,hogy nem tudom sehogysem meghálálni,csak igy szóban megköszönni,de most nagyon sokat jelentene,ha valaki segitene!!!
2012. okt. 18. 19:26
 4/10 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=KVdfdyxVTIw


Ezt nézd meg, aztán próbáld ki füzettel (ha bátor vagy pohárral látványosabb) majd írd le.

2012. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ez nem segit rajtam...:(
2012. okt. 18. 19:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ha a te könyveid amikor lassan húztad alóla a lapot akkor egy helyben álltak aztán amikor gyorsan akkor felrepültek, akkor valami nagyon más dimenzióban laksz. Sajnos így a feladatban sem tudok segíteni.
2012. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem felrepültek,hanem picit mozgott,vagy hogy is mondjam...áhh... akkor nem tudom mi lesz,pedig nagyon kellene a segitség...
2012. okt. 18. 19:46
 8/10 A kérdező kommentje:
Jah és nem a könyv mozgott,hanem a füzet,de az is csak picit....
2012. okt. 18. 19:47
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
Ne lógjon le a lapról a könyv! Egyébként ti is most tartotok a Newton-törvényeknél?
2012. okt. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most a testek kölcsönhatásánál tartunk!

Megcsináltam mégegyszer a feladatot,de nem tudom,hogy kell meg magyarázni...

2012. okt. 19. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!