MATEK HÁZI! Gondoltam két számra . Az egyik 15-tel nagyobb, mint a másik. Összegük 124 . Melyik ez a két szám?

2012. nov. 11. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Legyen az egyik szám x. Ekkor a másik szám x+15.

És a kettő összege 124, vagyis x+x+15=124.

Vagyis 2x=124-15=109.

Ebből x=54,5.


Tehát a két szám: 54,5 és 54,5+15=69,5

2012. nov. 11. 12:48
 2/5 anonim ***** válasza:

x

y=x+15


x+y=124

x+x+15=124

2x=109

x=54,5

y=x+15=54,5+15 = 69,5


Ellenőrzés:

69,5-54,5 = 15


69,5+54,5 = 124

2012. nov. 11. 12:50
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)))
2012. nov. 11. 12:53
 4/5 anonim ***** válasza:

x + y = 124

x - y = 15


Összeadva

2x = 139

x = 69,5

======

Kivonva

2y = 109

y = 54,5

======

2012. nov. 11. 13:24
 5/5 anonim válasza:

1+1=5

+ÁFA

=kefír

2012. nov. 11. 18:11