Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nem tudom megtanulni?

Miért nem tudom megtanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen tanulok meg valamit, néha inkább abbahagyom mert annyira nem megy a fejembe. Amikor hazajövök eszek és nekiállok tanulni. (De valamikor nem eszek csak amikor tesóm,anyukám is hazaért) Szóval nekiállok tanulni. Elsőnek az írásbelit csinálom meg mindig aznap írom meg amit feladnak. Utána nekiállok a szóbelinek. Nyitott ajtónál szoktam tanulni mert ha becsuknám akkor túl csend van és valami mással foglalkoznék. 7.osztályba járok és szerintem ez a legnehezebb általános iskolába mert van 4 új tantárgy is. A földrajz,fizika,matek,ének ezek mennek. Csak a nyelvtan,irodalom,német,töri(bár a törire most ráéreztem egy kicsit), kémia,biosz nem megy annyira. Elég sok hármasom van. Jobb tanuló szeretnék lenni legalább mindenből 4-es. Jó az ilyen ének,tesi,infó,rajz ezek a könnyűek. Esetleg ha van valami jó és bevált tanulási ötlet,tipp azt szívesen várom. (inkább olyasmit várok hogy te hogyan tanulsz/tanultál)


12/L



2012. nov. 12. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahogy látom (fizika,matek) alapján "reál" beállítottságú vagy.Tehát nehezedre esik megtanulni a törit,irodalmat stb mert nincs benne logika.Én azt ajánlom hogy húzd még ki ezt a 2 évet általánosban, és majd középsuliban elég lesz arra koncentrálni amit tudsz.
2012. nov. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert középsuliban nincs magyar, töri? Lószart. Ugyanúgy van ott is, jóval több az anyag is. Majd az egyetemen leszel teljesen szabad, addig nem nagyon fogod élvezni az iskolát. :) Bár kettest meg lehet csinálni könnyen, nem muszáj h agyontanuld magad magyarból, töriből. :)
2012. nov. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szoktam tanulni általánosba járó gyerekkel, 1-2 évvel ezelőtt.

Tipp: Bekezdésenként próbáld megtanulni! Nem tudom, hogy megy jobban az odafigyelés, ha hangosan olvasod, vagy, ha csak csendben. De legalább kétszer olvasd el a bekezdést, utána pedig a saját szavaiddal próbáld elmondani.

Nem elég, ha csak "gondolatban" akarod visszaadni a tartalmat, mert azt gondolod, hogy tudod, de ha hangosan, mintha másnak magyaráznád próbálod, kiderül, hogy még nem megy jól.

Tehát, mintha kiselőadást tartanál, még, ha egyedül vagy is otthon, próbáld így. Ha megy, jöhet a következő bekezdés !

Ha olyan helyen laksz, hogy van udvarotok, sétálva, friss levegőn jobban a fejedbe megy a tanulnivaló, persze már rossz időben ez nem megy.

A történelemnél pedig az évszámokat külön is mondd el, megismételve a lényeges infót hozzá. Mondjuk tatárjárás, 4. Béla, 1241-1242.

Mindig a lényegre kell koncentrálni, azt megjegyezni, a többi "mese" már megy, gondolom.

És aztán az egész anyag egyszerre is menjen!

Jó tanulást ! Szia

2012. nov. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2012. nov. 13. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!