Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet az irodalmat...

Hogyan lehet az irodalmat megtanulni?

Figyelt kérdés
Semmit nem értek ebből a tantárgyból, a tanár egy költői lélek, egy idióta... Mindent meg kell tanulni, aztán felelünk. Nem tudom miről kellene beszélni, mert ugye ez neki olyan mint a főzés, magától jön, egyértelmű. Mivel érettségi tantárgy nem sz@rhatom le, de ha meglátok egy "művet", már a 2. sornál nem értem miről szól a dolog és úszik is az egész. Nem értem, hogy több száz éves dolgokat mért kell ilyen részletesen tanítani.

2012. okt. 2. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanuld meg amit a tankönyvben leírnak, amit a tanár mond és kész. Én sem szerettem, de muszáj volt elviselni és annyira nem egy nehéz tárgy, kis lexikális tudás kell és kész.
2012. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az irodalomhoz semmi más nem kell mint segg. Leülsz elé, és addig tanulod még nem megy.
2012. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Olvasás és értelmezés. Olvasás és értelmezés. Két sorból én se mindig értek meg egy művet, pedig irodalomból érettségiztem, diplomáztam és ha minden igaz, doktorálok is. Több száz éves dolgokat pedig azért kell tanulni, mert az emberiség és a magyarság kultúrájának kitörölhetetlen értékei. Amúgy pedig én sem kérdeztem, hogy miért kell exponenciális egyenletekkel bajlódnom vagy a gyűrűsférgek felépítését bemagolnom. Megtanultam, leérettségiztem, és kész. Ettől is több vagyok, még ha nem is használom semmire.
2012. okt. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Aha, köszi a válaszokat :)
2012. okt. 3. 14:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Az irodalmat szerintem nem kibírni kell, hanem meg kell próbálni megszeretni. Sok olvasás valóban kell hozzá, de csináld úgy, hogy előveszel egy verseskötetet, és csak úgy a magad szórakoztatására olvasgatsz belőle.

Azért írom a verseket, mert rövidebbek, mint mondjuk egy regényt elolvasni.

Vagy novellákat például. nem nagyon nehezeket, Mikszáth Kálmán Magyar várak története, olvasmányos, érdekes, észre sem veszed és belefeledkezel.

Utána nézel az írónak is, rájössz, az élete is mennyi érdekességet tartogat számodra, ő pl. kétszer vette feleségül ugyanazt a hölgyet.

Életrajzokat olvass könyvben pl. és észre sem veszed, tudod, érted, mit miért írhatott, ők is olyan esendők voltak, mint mi, kétségekkel, fájdalmakkal, betegséggel stb.

Az impresszionista francia festők, csupa regény az életük, érdekes, izgalmas, Toulouse Lautrec, Gauguin ...

2012. okt. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-asnak van igaza, ezt bárki, bármelyik tantárggyal kapcsolatban megkérdezhetné, ha nekem épp a kémia nem megy, mondhatnám, hogy minek kell megtanulnom olyan dolgokat, amelyek már túlmutatnak a mindennapi szükségleten.


És a derékszög is marha régi, mégis hasznos.


Amúgy a modern irodalmat jobban érted? vagy mért a régivel van bajod? Szerintem nincs igaza annak, aki szerint az irodalomhoz csak segg kell, illetve igaza van, de nem volt még olyan tantárgy, amivel kapcsolatban ne mondta volna ezt valaki. Matekról is ezt hallottam mindig. olyan barátaim szerint, akik jók matekból csak megtanulod azt a 2 szabályt, megtanulod a módszert, és logikus. A tanárt meg nem kell leidiótázni.


Az irodalmat úgy lehet tanulni, hogy tényleg értően olvasod el a verset. Nem csak elolvasod a 2 sort, és nézed, hogy mi a ........ ez, hanem tényleg megpróbálod végiggondolni. és ah neked nehezen megy, akkor bizony szóról szóra. De amúgy ha nem megy, az infókat csak elmondja, seggeld be.

2012. nov. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!