Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Látogatnak minket földönkívüli...

Látogatnak minket földönkívüli értelmes lények? Mi az igazság az UFO jelenségek körül?

Figyelt kérdés
Akarattal nem az UFO észlelésekhez tettem fel a kérdést,hanem ide,a természettudományokhoz.
2012. nov. 18. 20:34
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
80%

99%, hogy nem.

Miért?

Azért, mert ha óriási erőfeszítéssel idejönnének, akkor biztos, hogy nem csak egyet repülnének itt, aztán uzsgyi haza... hanem akkor tudnánk is, hogy jött valaki vagy valami (robotűrhajó pl.), amit mi is észrevennénk.

Ha téridő kapun keresztül jönnének, akkor egyrészt azt is ide kell hozni valahogy - másrészt a működését észrevennénk.

2012. nov. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 hajosmitya ***** válasza:
11%
Naná,hogy vannak!Már több ezer éve látogatnak minket.Ha utánanézel,minden időböl találtak rá bizonyitékot,csak vannak akik a saját szemüknek sem hisznek.Ha belegondolsz,hogy kerültünk ide a földre!Nem majomból lettünk(kivéva a politikusainkat)Sőt tovább megyek,itt a földön már volt fejlett civilizáció.
2012. nov. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
93%

Kedves hajosmitya, ezekre tudnál BIZONYÍTÉKOKAT adni? :)


Kérdező, gyanítom úgysem hiszel nekem, de egy pillanatra gondolj bele: miért van az, hogy az UFO jelenségek mind, kivétel nélkül csak elmosódott, egyértelműen nem magyarázható felvételeken sikerült megörökíteni?


A válasz is meglehetősen egyértelmű: mert ahol egyértelmű a kép tartalma, ott megvan a magyarázat is :)

2012. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező! Pedig oda tartozik, nem ide! Az első kérdés eleve feltételezi, hogy vannak. Nem tudjuk.

Az UFO jelenségek, mint nevük is mutatja, kevés adatot tartalmaznak a megmagyarázáshoz. Legtöbbször nagyon kevés ismerettel rendelkező emberek hiszik valamiről, hogy az, mert nem tudják megmagyarázni. Pedig sok esetben lehetne, ha olyan ember tapasztalná, aki ért valamit a tudományokhoz.

2012. nov. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 hajosmitya ***** válasza:
14%
Kezdjük azzal,hogy nagyon nagy arrogancia lenne részünkről,ha azt gondolnánk csak mi vagyunk ebben a nagy mindenségben.A harmadik évezred,hihetetlen,Látkép,stb magazinokban,nagyon reálisan tájékozódhatsz ebben a témában is.Találtak több 1000 éves szobrokat,véseteket,irásokat.Ha utánanézel.a naten biztos megtaláljátok.
2012. nov. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés rettentően sok másikat felvet. Kapásból szét kell választani a földönkívüli élet lehetőségét, azt hogy itt jártak/járnak-e, és az UFO jelenségeket.


Hajosmityának annyiban igazat kell adjak, hogy tényleg arrogancia lenne határozottan kijelenteni hogy csak a Földön létezik (értelmes)élet. Már csak a matematikai valószínűsége is nagy, hogy valahol másutt is hasonlóan a miénkhez kialakult az élet.


Hogy itt jártak-e? Nos ez szerintem jelen körülmények között megválaszolhatatlan kérdés. Mert sokan láttak sokfélét. Volt közöttük tanyasi egyszerű ember (nem lenézendő az ő vallomása sem) és magasan iskolázott ember is, sőt repülős szakember, akinek pedig hivatása a levegőben közlekedő járművek felismerése. De minden esetben valami távoli, homályos, vagy nehezen azonosítható és/vagy éjszakai jelenségről számoltak be, illetve fényjelenségekről. Véleményem szerint azok a beszámolók, amikben a kertben leszállt csészealjakról és zöld "emberkékről" van szó, mind túlzás és a fantázia szüleménye.

Az első hozzászóló gondolata szerintem nem egészen jó. Gondoljunk bele, ha egy nálunknál sokkal intelligensebb, a technika és tudomány magasabb fokán álló civilizáció felfedezné a Földet és rajta bennünket, nem biztos, hogy egyből kapcsolatot is akarna teremteni és mivel erre készültek, ezért rendelkeznek olyan technológiával, amivel elérik, hogy számunkra "láthatatlanok" maradjanak. Az észlelések túlnyomó többségét (10-ből 9-et) meg lehet magyarázni természeti jelenséggel, vagy emberi tevékenységgel és pusztán csak a megfigyelő nem volt birtokában az összes kellő tudásnak, hogy helyesen értelmezze az általa látottakat. A maradékra meg még pályázhat pár magyarázat pl.: titkos katonai eszközök okozta jelenségek, amiknek nagyon jó fedősztori ha a nyilvánosság előtt misztikus földönkívüli dolognak titulálják, vagy a tudomány által még nem leírt jelenség. Rettentően sokat nem tudunk még a saját világunkról, nemhogy a világmindenségről. És persze ott van még, hogy tényleg az idegeneket figyelték meg egyes esetekben, de ezt tartom a legkevésbé valószínűnek. Ahogy valami amcsi műsorban mondta valami amcsi: míg le nem száll egy csészealj a Fehér Ház kertjében, addig nem bizonyított semmi :). Igaz nem is lehet cáfolni semmit sem.


Abban meg legyünk már végre pontosak, hogy az UFO nem egyenlő a földönkívüliekkel. UFO=Undefined Flying Object, lesarkítva, a légiirányításnál nem bejelentkező, magát nem azonosító légijármű is UFO.

2012. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
100%

A konkrétan földön kívüli lények általi elrablások történeteire olvastam magyarázatot a múltkor, de asszem a Natgeon dokumentumfilm is volt róla.

A kutató nevére nem emlékszem már, a kanadai McGill Egyetemen foglalkozik agykutatással. Szerinte ezek a jelenségek az agyat érő elektromágneses hatások miatt jönnek létre, és az illető teljes valóságnak éli meg. Ugyanilyen elektromágneses ingerlés másoknál okozhat pl. szellemek megjelenését, stb. A laboratóriumában több ilyen kísérletet is végzett, többet le kellett állítani idő előtt, mert az alany annyira "beparázott".

Ettől függetlenül én sem hiszem, hogy csak egyedül lennénk az univerzumban.

2012. dec. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 Tom Benko ***** válasza:
100%
Nem, nem látogatnak. Az igazság az, hogy az UFO-jelenségek egy része meg lett magyarázva, másik része olyan szinten vizsgálhatatlan, hogy felesleges foglalkozni is vele, a maradék igen kevéske esemény pedig egyelőre tényleg megmagyarázhatatlan. Ez persze nem jelenti azt, hogy bármilyen földönkívüli élet tevékenységének nyoma lenne.
2013. jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 Tom Benko ***** válasza:
98%
@hajósmitya: Nem, nem lettünk majmokból, még azok vagyunk.
2013. jan. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 hajosmitya ***** válasza:
18%
A leg nagyobb igazságot talán "Tom Benko"mondta ki.Azok a szervezetek,v országok,v nem is tudom kik,akiknek az volt a dolguk hogy nevetségessé tegyék azokat akik hisznek az ufókban,nagyon jól végezték a dolgukat.A föld 99,9 százaléka ennek alá is szaladt.Megkérdezném tőlük:Mit szólnak azokhoz a bejelentéseket,amiket az ürhajósok tettek?Nem tudom tudjátok e,de minden,hangsúlyozom,minden űrhajós tett bejelentést ismeretlen objektumról!Talán a holdraszállásnál lévő vollt a leg megdöbbentő.Az előző hozzászólónak üzenem,nem csak homályos felvételek készültek!pl,a 45 percen keresztül a város felett álló háromszög alakú,több mint 100 méteres objektumról látta e a több száz felvételek egyikét?Bemutattak a föld körül keringő ürhajó ablakából készitett felvételt,nagyon érdekes vot.A netem megtalálható.Tudom h nagyon nehéz meggyőzni azokat,akikbe évekig sulykolták az ellenkezőét,de a saját szemüknek hihetnének.
2013. febr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!