Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazás. Álmokkal kapcsolat...

Fogalmazás. Álmokkal kapcsolatban. Segítség valakitől?

Figyelt kérdés

Ha valakinek volt valamilyen érdekes álma, vagy tudna nekem egy fogalmazást írni az álmokkal kapcsolatban...megköszönném.

2012.11.25-ig kellene. Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2012. nov. 22. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Petőfi Sándornak van egy szép verse, Jövendölés a címe.

"Mondád anyám, hogy álmainkat

éjente festi égi kéz,

az álom ablak, melyen által,

lelünk szeme jövőbe néz."

Anyám, álmodtam én is egyet,

nem fejtenéd meg, mit jelent?

Szárnyim növének, s átröpültem

a levegőt, a végtelent.

Fiacskám, lelkem drága napja

napomnak fénye örvendezz,

hosszúra nyújtja élted Isten,

álmodnak boldog titka ez."


Azért írtam az irodalmi idézetet, mert adhat egy ötletet, én is hallottam, gyakori álom a repülés, talán Veled is előfordult már.

Erről így a versre hivatkozva már lehet többet is írni, hozzátéve a személyes vonatkozásokat.

De szintén sokakkal fordul elő a valaki, valami elől való futás, menekülés az almokban.

Vagy egy olyan érzés, amikor úgy tűnik, valamikor ez már megtörtént velünk, talán álmunkban fordult elő hasonló eset. Ez a francia kifejezés: deja vu /dezsa vü/ érzés.

Természetesen nagyon gyakran fordul elő az a fajta álom, amelyben életünkben már megtörtént helyzetet élünk át újra, vagy majdnem úgy, mint ahogyan történt, vagy az e esemény nem ugyanaz, de a szereplők, a helyszín visszatér.

Állítólag mindig csak a legutolsó álomra emlékezünk, tehát arra, amelyet akkor álmodtunk, mielőtt felébredtünk.

Az álom a mélyen alvás fázisában fordul csak elő.

Gondolatok voltak, remélem segít valamennyire !

2012. nov. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elbizonytalanodtam egy kicsit. Mert, lehet, hogy nem a konkrét álmokról van szó,- volt már ilyen kérdés, azért erre gondoltam először- hanem azokról az álmokról, melyeket az életünkben megvalósítani szeretnénk, tehát un. átvitt értelemben vett álmokról van szó esetleg.
2012. nov. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!