Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene valaki a kémia...

Segítene valaki a kémia házimban? (8. osztály)

Figyelt kérdés

8. osztályos szorgalmi kémiaházi... Nem veletek akarom megcsináltatni, de eléggé szenvedek vele, s bajban vagyok.


_______________________________________________________


∣1∣ 8 g hidrogén égésekor hány dm3 levegő "fogy el"?

(29 gramm, vagyis 1 mol levegő térfogata középhőmérsékleten, és 0,1 MPa nyomáson 24,5 dm3)


∣2∣ 4 g hidrogént hány gramm 10 tömegszázalékos sósavból lehet fejleszteni? Hány gramm cink fogy el a reakcióban?

________________________________________________________



Ez a két feladat van. Veszem az elsőt, hogy mennyit tudok.

∣1∣ Hidrogén + Oxigén --> víz

2H2 + O2 --> 2H2O

2 mol + 1 mol --> 2 mol

4g + 32 g --> 36 g

Ez volt az egyenletfelírás. És itt elakadtam... Mi a levegő képlete? Vagy azt hogy kell leírni?


∣2∣ Ezt el sem bírom kezdeni. Mi az, hogy "fejleszteni"?!

És hogy jön ide a cink? És mi az, hogy 10 tömegszázalékos sósav? :C


Előre is köszönöm, ha valaki segít, és elmagyarázza nekem. 14/l



2012. nov. 25. 13:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Ki talált ilyen baromságot hogy a levegő mólja meg a képlete? A levegő keverék! Nincs neki egyik sem!És csak a levegő oxigénje fogy el, (reagál)a levegő 78% nitrogénje nem!

A sósavból fel lehet a H-t szabadítani az a fejlesztés!Ezt a cinkkel való reakcióval lehet megcsinálni!

Zn+2HCl= ZnCl2+H2

2012. nov. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!