Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Házifeladat! AZ ember tud a...

Házifeladat! AZ ember tud a természetben élni? Milyen képességek, tudás kell?

Figyelt kérdés

4 nap múlva kell beadni és a legjobban sikerülteknek adnak csak 5öst,a többi nem kap semmit(kivéve,aki nem csinálta meg a házit,mert az egyest kap),jó lenne javítani,szóval kéne az 5ös.Le kell írni,hogy az embernek milyen képességekre,tudásra van szüksége,hogy a természetben tudjon élni.

Már két napja gondolkodtam rajta,de eddig csak ezek vannak felsorolva:

-tudjon tüzet gyújtani fával

-ismerje az állatok fajtáit,tulajdonságait,viselkedését

-ismerje a gyümölcsöket,zöldségeket és tulajdonságait

-ismerje a növényeket és tulajdonságait

-tudja,hogy gomba mérgező és melyik ehető

-tudja,hogy melyik növény gyógynövény és azok tulajdonságait,fel tudja őket használni,tudja javítani egészségét vagy megtartani

-tudjon úszni

-hegymászás

-edzettség

-menedék építése

-fára mászás

-élelem megszerzése(gyümölcs,zöldség,hús)

-tudja,hogy melyik víz tiszta

-lovaglás(ha esetleg befogna egy vadlovat)

-vadászat

Aki tud az írjon még légyszi.Majd fogalmazásba kell ezeket írni,de még kevés van,biztos van még több is.

Komoly válaszokat!



2012. nov. 25. 19:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy bármilyen környezetre gondolhatok.Például erdő,sivatag,hóval borított tájak,barlang,stb.
2012. nov. 25. 19:49
 2/8 anonim ***** válasza:

-A havat iható vízzé tudja alakítani

-Kézügyesség, tudjon csapdát készíteni

-Tudjon tüzet gyújtani kovakővel, tűzkővel

-Nyúzás, az állat feldolgozása minél szélesebb körben és az így kapott anyag átalakítása valamilyen tárggyá

-Jó gyomor :D

2012. nov. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

-húsfajták tulajdonságainak ismerete

-találékonyság

-gyors reakció

-gyors futás

-eszközök készítése pl.:fegyverek kőből és fából

-íjászat

-állatnyomok felismerése és megtudja állapítani,hogy nagyából hány perce vagy órája járhatott arra az állat

-harcművészetek,ezt csak azért írom,mert lehet hogy pár ember megtámadná és mivel nincs hova menekülnie ezért nem árt ha tud harcolni

-állatokkal való elfogadtatás,de ez nem ajánlott,mert nagyon veszélyes(vannak olyan állatok,akik beveszik az embert a csordákba,falkákba,csapatokba pl.ilyen a farkas,majmok,hozzájuk lehet csatlakozni,a farkasoknál kevés az esély,hogy sikerül)

2012. nov. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jókat írtak az előzőek, szerintem csillagos ötöst fogsz kapni. :)


Ezt pedig viccen kívül mondom: nézz meg pár Bear Grylls részt, tuti, hogy találsz majd még jó pár indokot.

2012. nov. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy körülményről azt hiszem, elfelejtkezett mindenki.

A tájékozódásról, a Nap, a Hold és a csillagok járásának megfigyeléséről, ami szerintem az egyik legfontosabb a természetben.

Nagy, feltűnő tereptárgyak megjegyzése, tehát a jó memória biztosan szükséges.

És még egy dolog: a hírek továbbítására kitalált módszerek, mint tudjuk afrikai népek esetében ez a tam-tam dob volt, indiánoknál egy hatalmas tűz, amely fölött takarót mozgattak, amely így morse jelekhez hasonló füstjeleket továbbított messzire.

2012. nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még egy lényeges: az időjárás megfigyelése, a körülmények, amelyek után vihar következik, széljárások, évszakok változásának számon tartása.

Valamilyen módon az idő múlásának érzékelése, megjegyzése, indiánok például a teleket számlálták, azt mondták:"...telet láttam", tehát ... éves vagyok.

2012. nov. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gondolkodtam még: az idős korúak, a "nagy öregek", bölcsek megbecsülése, védelme.

Ezekben a korokban a tudás egyetlen hordozója az emlékezet volt. Akikkel már sok minden megtörtént, sokat átéltek, tapasztaltak, nagyon sokat tudtak segíteni a fiatalabbaknak.

Szélsőséges természeti viszonyok, aszály, vagy éppen a túl csapadékos idő, túl meleg, túl hideg esetében, amikor esetleg elérhető barlangokat kellett keresni a túlélés miatt, vagy a közeli folyó kiapadt, de messzebb még volt nagyobb víz, erre az öregek emlékezhettek, el tudták vezetni a csapatot, törzset oda.

2012. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem hittem volna,hogy ennyi összegyűlik még:D
2012. nov. 27. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!