Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Orvosi eszközökhöz rozsdamente...

Bence507 kérdése:

Orvosi eszközökhöz rozsdamentes acél, de milyen?

Figyelt kérdés

Orvosi metszőolló technologizálás lenne a házi feladatom, az anyagválasztás résznél tartok, próbálkoztam közönséges orvosi acéllal(316L), de ez nem megfelelő ilyen eszközökhöz, nem hőkezelhető, stb. Milyen acél kéne ehhez? Pontos típus érdekelne, hátha van valakinek gyakorlati ismerete, esteleg a hőkezelésben is tudna támpontokat adni.

Köszi szépen előre is.



2012. dec. 2. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
2012. dec. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vaki75 válasza:

KO13 ? (X40Cr13)

Forgácsolható, rosszul hajlítható, nem hegeszthető, kopásnak kitett orvosi műszerekhez is ajánlják.

Melegalakítás: 1100-900 hűtés hamuban. Lágyítás :700-780.

Edzés: 950-1020 olajban, megeresztés 200-300 levegő vagy olaj. (Forrás: MSZ4360-72, Korrózióálló rúdacél)

2012. dec. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Az AISI 420-on vaciláltam most, de ez sokkal jobbnak tűnik, azt eleve inkább késekhez használják, bár a tulajdonságai nem rosszak a feladatra se szerintem. Beleásom magam akkor a KO13-as témába :)
2012. dec. 4. 01:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben megtaláltam, hogy az aisi 420 ugyan ez az anyag... ehh :D Mindenesetre a hőkezelési tippeket köszi mégegyszer!
2012. dec. 4. 01:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!