Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Edénykészletnél milyen fedő...

Edénykészletnél milyen fedő típust válasszak, üveg vagy fém?

Figyelt kérdés

Rozsdamentes acél edénykészletet akarok venni indukciós főzőlaphoz, és érdekelne, hogy melyik fedő típus lenne szerintetek jobb, az üveg, vagy a fém? Üvegnél jó, hogy bele lehet látni az edénybe, de azt nehezebb tisztítani nem?

Illetve jobb ha a fogantyú műanyag, vagy indukciós főzőlapon mindegy, mert nem fogom elégetni a konyharuhát :D Ismerős szerint a fém füles se melegszik fel annyira, amit azért nemigen hiszek el...



2012. máj. 3. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az üveg ezerszer jobb. Látod, hogy mi történik az edényben, nem kell mindig lekapkodni a fedöt. Mosogatni sokkal könnyebb, mint a fémet, és sem a fém sem a müanyag fogantyú sem melegszik. Nekem már legalább 20 éve ilyenek vannak, semmiért sem cserélném el "nemüvegre".
2012. máj. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is az üvegre voksolok. Mikor még a szüleimnél laktam, ott fém tetejű edényeket használtam. mikor elköltöztem én üvegeset vettem és nem bántam meg. Nem macerásabb tísztítani és sokkal praktikusabb. (Azóta Anyum is üvegtetejűt vásáról, ha cserére szorul az egyik edénye).
2012. máj. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én az üvegfedőt szeretem legjobban, ezen a gőz is távozik felül és látom hol áll a főzés, nem nehéz tisztítani.
2012. máj. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is az üvegre szavazok. Nekem van ilyen is, olyan is.

Tisztítás? A fém-födőt is tisztára kell mosni, attól, hogy azon kevésbé látszik, ha rajta marad valami. Nem igaz?

2012. máj. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat :)

Meggyőztetek, akkor üveges lesz.

A Tescoban pont le van most akciózva egy Tescoma-s edénykészlet 11 részes, üvegfedős ( [link]

Valakinek van erről a márkáról infója? Jó minőség? Most 22.000-ért meg tudnám venni 46.000 helyett.

2012. máj. 3. 15:56
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja és az előbb linkelt edénykészletnek is fém a füle... Akkor bízhatok benne, hogy tényleg nem melegszik fel?
2012. máj. 3. 15:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van mindkét féle fedős készlet, az üvegről nem hangzott el, azért írom ide, hogy hőálló üvegfedőről van szó, és emiatt tartja a hőt a lábasban fazékban.
2012. máj. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a fémre szavazok, mégpedig azért mert a mosogatógéptől az üvegfedőim nagyon kopottak lettek, sőt igazság szerint rondák.Mostanában sikerült beszereznem egy pár fémfedős rozsdamentes edényt, és maradok is ennél ezután is.Semmi különbséget nem érzek a hőtartásban, és ha bele akarok nézni akkor felemelem:D A fogója is fémből van és nem melegszik, hogy miért azt nem tudom..
2012. máj. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is fémre szavazok, mert én szoktam betenni a sütőbe is lábost vagy fazekat fedővel (pl pörkölt) és mivel az üvegnek általában műanyag a fogója, az nekem nem jó.
2012. máj. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb hozzászólásokat is, bevallom kicsit elbizonytalanítottatok, de végülis megszületett a döntés, és üveg tetejűeket vettem, mivel az a szett tartalmazott serpenyőt is, és 6.000 Ft-al olcsóbb is volt. Ennek is fém a füle, ill. a fogantyúja is, szóval elvileg sütőben sem lesz vele gond.

Idővel majd kiderül, hogy jó döntés volt e... Remélem nem bánom meg :D

2012. máj. 5. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!