Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyarságom, vallásom, hazám?

Magyarságom, vallásom, hazám?

Figyelt kérdés
Segítsetek, kérlek egy fogalmazást írni a fenti témára. Válaszotokat előre is köszönöm!

2012. dec. 8. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Petőfi Sándor: Élet vagy halál c. versét idézem:

"Ha nem születtem volna is magyarnak,

E néphez állanék ezennel én,

Mert elhagyott, mert a legelhagyottabb,

Minden népek közt a Föld kerekén !

Az említetten kívül sok-sok verse van a költőnek, melyeket csak el kel olvasnod,és nagyon sok szép gondolatot meríthetsz belőlük a magyarság-tudatra vonatkozóan.

De idézek mástól is: Pósa Lajos:

"Magyar vagyok, magyar, magyarnak születtem,

Magyar nótát dalolt a dajka felettem."

Szinte népdalszerű, sokáig azt is hittem, hogy arról van szó, a két versben, és persze jó néhányban még, minden benne van, hozzátenni nem is tudnék.

Keresd meg a Google-ban, ez elég alapul szolgál a fogalmazáshoz.

A vallásodról csak Te tudsz, ezt édesanyáddal próbáld megbeszélni, megírni.

A magyarság és a haza fogalma szinte összefonódik, talán nem is lehet szétválasztani. A hazaszeretet, a hazánk sorsa iránt való aggódás, és tenni akarás vértez fel bennünket az érte való harcra, és azokért az emberekért való tenni akarásra, akikkel honfitársak vagyunk.

2012. dec. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettél!
2012. dec. 9. 12:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen !
2012. dec. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!