Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell lerajzolni az...

Hogyan kell lerajzolni az alábbi függvényeket?

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 17:57
 1/7 A kérdező kommentje:
2012. dec. 10. 17:57
 2/7 anonim ***** válasza:

3. feladat: Másodfokú egyenlet, tehát parabola lesz a grafikon.

Teljes négyzetté alakítod az egynleted, hogy megkapd a csúcspontokat -> x^2-5x+6=(x-2,5)^2-6,25+6=(x-2,5)^2+0,25 -> tehát a csúcspontod: x tengelyé: 2,5 y tengelyé:0,25

Kiszámolod a Tx és Ty pontokat (hol fogja metszeni az egyeneseket a parabola) Ty: egyből tudod a képletből, hogy 6, Tx: megoldod a másodfokú egyenletet, úgy hogy egyenlővé teszed 0-val (y helyére írsz nullát) -> kijön x1,x2 pont, amely ezesetben 2 és a 3.

Megrajzolod a parabolád, és az abszolútérték annyit változtat, hogy a parabola azon része, amely az x tengely alatt van, feltükröződik. Ha nincs az y tengely alatt semmi, akkor kész is vagy.

2012. dec. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, utolsó sorban y tengely, és nem y tengely.
2012. dec. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
na, most leírtam ugyanazt, szóval x tengely, és nem y.
2012. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Másodfokú függvények ábrázolásához készítettem egy Geogebra munkalapot, melynek használatát bemutattam ezen a videón:

http://www.youtube.com/watch?v=1NB8UIREgNw&feature=plcp

Az eredeti munkalap itt érhető el:

[link]

2012. dec. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
elnézést, észrevettem még 1 hibát, a csúcspont nem +0,25, hanem -0,25
2012. dec. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5. vagyok:

A videón szereplő munkalap:

[link]

2012. dec. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!