Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Adott ABC háromszög síkjában...

Adott ABC háromszög síkjában határozzuk meg azon P pontok halmazát, amelyre PA+BC=PB+AC=PC+AB. Hol vannak ezek a P pontok?

Figyelt kérdés
Arra rájöttem, hogy a szögfelezők metszéspontja megfelel P-nek, a kérdés az az, hogy hogyan tudom azt bizonyítani, hogy ez minden háromszög esetén helytálló (véletlenül szerkesztett háromszögeken méréssel jónak bizonyult), és hogy vajon van-e még ilyen pont.
2012. dec. 30. 00:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a feltételezésed nem helytálló. Készítettem egy ábrát, amin ezt megláthatod:

[link]

B, C és P pontok mozgatásával hasonló hipotézisek könnyen ellenőrizhetőek.

Ha sikerül a megoldásban tovább haladnom ( ma, késő este ), akkor ugyanezen a linken már az is látható lesz.

2012. dec. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
pedig a szögfelezős metszéspontos jónak tűnik
2012. dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

Lehet, hogy tényleg jó, akkor azt kellene bizonyítani.

Tapasztalatom szerint a GeoGebra ábrák nem szoktak ilyen pontatlanok lenni.

Sajnos, komoly megoldással egyenlőre én sem szolgálhatok.

2012. dec. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!