Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell kiszámolni a...

Hogyan kell kiszámolni a következő mátrix sajátértékét és sajátvektorát?

Figyelt kérdés

12

24


A sajátértéket még ki tudom számolni valójában, de a sajátvektort nem egészen értem, illetve leginkább nem vagyok biztos a dolgomban. Úgy kell, hogy az egységmátrixot megszorzom a sajátértékkel, majd azt kivonom az eredeti mátrixból, de utána milyen lépés következik?



2012. dec. 30. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megvannak a sé-kek, akkor egyszerűen helyettesítsd vissza a definíciós egyenletbe. Av = lv elvileg csak a v az ismeretlen.
2012. dec. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor egyszerűen csak a főátlóból ki kell vonni a sajátértékeket, és mondjuk 0-ra rendezve gauss eliminációval megoldani az egyenletet?
2012. dec. 30. 19:26
 3/5 anonim ***** válasza:
pl az egy megoldás, de a példádnál teljesen fölösleges ge
2012. dec. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 vurugya béla ***** válasza:

A két sajátérték 0 és 5, meg kell oldani az Av=5v és az Av=0v egyenletet.

A v vektort ilyen formában írd fel:


x

y


és elvégezve először y=2x jön ki, azaz az 5 sajátértékhez tartozó sajátvektorok:


x

2x


alakúak, a második felírásból -0,5x=y jön ki, azaz a 0 sajátértékhez tartozó sajátvektorok


x

-0,5x


alakúak.

2012. dec. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Így már érthető azt hiszem.
2012. dec. 31. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!