Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Segitenétek neke m a kőszivű...

Segitenétek neke m a kőszivű ember fiaiban az Ődön utja hazafele cimmel kell fogalmazást irnom. Tudtok nekem segíteni akár egy linket küldeni?

Figyelt kérdés

2012. márc. 18. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Ödön ment, mendegélt, időnként kicsit dülöngélt, mert merev részeg volt.

Azon gondolkodott, hogy hétvégén melyik macát rántotta meg a diszkó vécéjében?

Ha nem tolt volna gyorsítót a pia mellé, talán emlékezne rá.

Lehet, nem is nő volt, hanem a Jóska?

Mindegy: se.gglyuk, az seg.glyuk, csak a keret más...

Ahogy így dülöngélt hazafelé, lassan virradni kezdett.

Már világos volt, mikor az ajtón belépett.

Tökéletesen látta anyja vicsorát, ahogy meglengeti a sodrófát, és elkezdődött a haddelhadd. Visított Ödön, mint a vágási malac.

Anyja öblös ordítása időnként elnyomta:"Nem megmondtam neked, te lusta, semmire kellő disznó, hogy ne a csajozáson, a diszkón, meg a piáláson járjon az eszed? Tanulj inkább, hátha akasztott embernek még jó leszel! Amíg az én kenyerem eszed, más dolgod sincs, csak tanulni, de arra se vagy képes! Na eredj dolgozni, te tökfilkó, aki nem bírja a tanulást, az majd bírja a robotot! Vár a gyár, meg a tizenkét órás műszak!"


Így esett, hogy Ödön a következő hétvégén inkább a kötelező olvasmányt bújta, és nem a haverokkal lógott hajnalig.

2012. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha olvastad a művet, akkor nagy nem olyan nehéz a mutatvány. Vázolod az alapszituációt, hogy miért indult el, röviden összefoglalod, hogy mi történt vele útközben (de ne a elsősorban a cselekmény leírásából álljon a fogalmazás), aztán azt elemzed, hogy az események Ödön mely belső tulajdonságaira világítanak rá, milyen jellemvonásai rajzolódnak ki az út során.


Én már elég rég olvastam, de ha jól emlékszem arról szólt a sztori, hogy az anya kérére és a haza védelmére kel útra, egy barátja elkíséri, és menet közben farkasokkal küzdenek meg, beszakadt folyó jege alól mentik ki egymást, és hasonlókat művelnek, a lényeg hogy Ödön milyen bátor, belevaló, tökös csávó. Nemes lelkű, megmenti a barátját, stb.


A netes linkeket azért nem ajánlom, mert azokat általában a tanarak is ismerik, rögtön kiszúrják, ha onnan másolsz, és az ilyesmit nagyon nem komálják.

2012. márc. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

kedves 15:26 os válaszíro tudatom veled hogy mivel làny vagyok nem csajozok stb. és 13 évesen nem megyek el hajnig és nem drogozok nem iszok... az ilyen.kommenteket tarsd meg magadnak ha nem.ismersz és nemtudod mit csinálok.! ;)

16:10es kőszönöm a segitséged! :)

2012. márc. 18. 16:17
 4/7 anonim ***** válasza:
15:26 nem rólad írt, hanem Ödönről. Vagy Ödönnek hívnak? Akkor nem szóltam.....:)
2012. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

de nem érted higy arra probált célozni az illető hogy elkéne olvasnom.?!

-.-

2012. márc. 19. 15:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha akarom akkor értem....:)
2012. márc. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megértelek amúgy, ezt én sem olvastam el annak idején. Szerettem pedig, faltam a könyveket, de ezt kínzásnak éreztem.
2012. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!