Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Holnap matek tz és nem igazán...

Holnap matek tz és nem igazán értem a feladatot. Nagyon sokat segítene ha valaki leírná hogy hogyan kell kiszámolni!?

Figyelt kérdés
Egy henger alakú hirdetőoszlop 2,25m magas, átmérője 80cm. Hány négyzetméter lemez kell az oszlop (palást) elkészítéséhez?

2013. jan. 20. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Fejben terítsd ki a palástot. Ilyesmit nem csináltatok matekon?
2013. jan. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel 2,25 cm magas és 80 cm széles így kapsz egy téglalapot ami 80 cm széles és 2,24 cm magas ha annak kiszámolod a területét megkapod az egyik választ.:) 180cm2 lesz:D sajnos az alján levő kört és a tetején lévőt nem tudom neked megmondani mivel én azt nem tudom kiszámolni.:$
2013. jan. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mind2-őtöknek. és sajnos nem. a matek tanáromat inkább nem jellemezném de az biztos hogy nála az ember nem tanul hanem visszafejlődik. ezért is kezdtem el matektanához járni de ő a héten nem volt ezért ezt a feladatot nem tudta elmagyarázni senki
2013. jan. 20. 17:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát nem nehéz a teteje sem,mert 80 cm az átmérő,azaz 40 cm a sugár. A két kör területe 2*(40^2)*3,14=10048cm^2.De mivel erre nem volt szükség,ezért 180cm^2,négyzetméterben 0,018m^2.
2013. jan. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!