Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » MATEK - ha osszeadok, szorzok...

MATEK - ha osszeadok, szorzok stb. két matrixot, hogyan tudom megallapitani hogy hogy fog kinezni (oszlop, stb), hanyszor hanyas lessz?

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen mátrixokat szorzol össze.
2013. jan. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Regebben mondta valki nekem csak mar nem tudom hogy van a szabaly.

Ha jol emlekszek abbol lehet kovetkeztetni,hogy hanyszor hanyas.


pl. 1 x 2 * 2 x 2 és valami olyasmi volt,hogy az utolso(1x2 -itt a 2) es az elso(2) számból lehetett kovetkezntetni.

2013. jan. 27. 23:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha A(nxm) és B(nxm) méretű mátrixok (első a sorindex=sorok száma, második az oszlopindex=oszlopok száma), akkor összeadhatóak, mivel azonos méretűek, így C(nxm)=A(nxm)+B(nxm) --> mivel ezt a megfelelő elemek (a_ij+b_ij=c_ij) összeadásával lehet megtenni, az eredmény egy ugyanolyan méretű mátrix lesz.
2013. jan. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szorzásnál a szabály meg az, hogy ha mondjuk A(nxm) x B(kxl) a művelet, akkor a két belső indexnek meg kell egyeznie, azaz m=k. Ilyenkor sor x oszlop a kiszámítási mód (megfelelő helyen lévő elemek szorzatát kell venni, és ezen szorzatokat összeadni). Itt az eredménymátrix mérete a két külső index által meghatározott lesz, azaz most nxl-es.
2013. jan. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!