Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Légy jó mindhalálig című...

Légy jó mindhalálig című regényre kéne néhány válasz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Légy jó mindhalálig című regényből kellene pár kérdésre válasz! Elkezdtem olvasni, de már nem bírom befejezni, ezért fordulok hozzátok.


Mit jelentenek az alábbi szavak:

reskontó, eminens, karcer

Milyen munkát és állásokat vállalt Nyilasi Misi?

Mi jut eszedbe erről: "szívesen sehogyse"? (4-5 mondat)


A regény üzenete:

a, Milyen hivatást választ a mű végén Misi? Miért?

b,Milyen lelki útravalót ad az édesanyja?


A válaszolóknak nagyon szépen köszönöm a válaszokat, előre is. A nem is pontos a válasz, de azért sokat segítene.


2009. szept. 2. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:

reskonto-az a lutri szelveny (lottoszelveny), tudod az ami elvesz (vagyis ellpojak...)

eminens-az eltanulokra, vagy a nagyon jol teljesitokre mondjak...

a karcer-azt hiszem fogdat jelent, nem biztos!

Nyilas Misi felolvasott egy oregurnak...mar nem emlekszem a nevere(regen olvastam mar, legalabb 8 eve)



"szivesen sehogyse"-errol sajna nem tudok irni...


Misi a batyjaval megy el abba a kollegiumba ahol o tanit, hogy meg kicsit fejlesztgesse tudasat, aztan kesobb tanitani szeretne!

2009. szept. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez is segített :R!
2009. szept. 2. 15:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy így van de szerintem ez így hogy szívesen sehogyse, ez azt jelenti hogy szívesen, (mármint úgy, hogy ő is akarja , és szeretné) sehogyse (semmiképpen) nem akarja azt amit János úr akar.Vagy lehet úgyis, hogy szívesen mondja azt, hogy sehogyse. De lehet hogy csak én értettem így:D
2009. dec. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Amúgy az öregúrt Pósalaky-nak hívták...
2012. aug. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!