Kémia! Hány molekula van 6 g metánban? Hány db atom van 6 g szénben?

Légy szíves írjátok le azt is, hogy milyen képlet szerint kell ezt megcsinálni! Előre is köszönöm!

2013. febr. 24. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:

1mol metán tömege 16g.

1mol metánban van 6*10^23 db molekula

6g metán 6/16=3/8 mol

3/8 mol metánban 3/8*6*10^23=2,25*10^23 db molekula van.


1mol szén 12g ebben 6*10^23 db atom van.

6g szén 0,5 mol, ebben 3*10^23 db atom van.

2013. febr. 24. 20:51
 2/5 anonim ***** válasza:

az első nem jó


ezekkel a képletekkel kell számolni:


n=m/M

n=N/NA


m=6

M=16

NA=6*10^23

2013. febr. 24. 21:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó az első,csak nem képlettel, hanem következtetéssel van megoldva.
2013. febr. 24. 21:37
 4/5 anonim ***** válasza:
ha képletekbe beírod, valahogy nem az jön ki
2013. febr. 25. 21:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Mért nem az jön ki?

n=m/M = 6/16=3/8

N=n*NA= 3/8*6*10^23=9/4*6*10^23=2,25*6*10^23


szénre

n=6/12= 0,5

N=0,5*6*10^23=3*10^23

2013. febr. 25. 22:04