Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezeket a feladatokat kell...

Ezeket a feladatokat kell beadnom a házi dolgozatba, de nem tudom őket megcsinálni?

Figyelt kérdés

1, Végezd el a következő rövid szöveg komplex elemzését!

A nyolcadikosok többsége már tudja, hogy melyik középiskolában fog tovább tanulni. Gyakran beszélgettek erről a témáról a szüleikkel, és sok segítséget kaptak a tanáraiktól is. Valamennyien abban reménykednek, hogy ott folytathatják a tanulmányaikat, ahová jelentkeztek.

A, Csoportosítsd a mondatokat a szerkezetük szerint!

B, Elemezd a mondatokat, készíts el a szerkezeti ábrájukat is!

C, Bonts szóelemekre a kiemelt szavakat, és nevezd meg a szóelemeket!

tanáraiktól:

beszélgettek:

folytathatják:

tanulmányaikat:

D, Állapítsd meg a C, feladat szavainak szófaját!

E, Jellemezd a következő szó hangjait!

Már________________________________

Köszönöm előre is a segítségeteket!



2013. febr. 25. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos most mennem kell, de ha holnap ráér még, próbálok segíteni.
2013. febr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még jó. Majd csütörtökre kell.
2013. febr. 26. 15:12
 3/4 anonim ***** válasza:

1. mondat: összetett mondat, alárendelt, mégpedig tárgyi alárendelésről van szó. Utalószó lenne: azt, mit ? hogy melyik középiskolában ...., tehát a tárgyat magyarázza a második tagmondat. Érted így ?

Elemzés: állítmány: tudja =====vonallal húzzuk alá, alany: többsége, egy vonal, nyolcadikosok, birtokos jelző, ....., már, időhatározó, hullámos vonallal húzzuk alá.

Úgy tudom, csak a főmondatot kell elemezni !

2. mondat:

Összetett mondat, de ez mellérendelt, amit az és kötőszó is bizonyít.

Elemzés:

beszélgettek, állítmány, kik ? ők /nyolcadikosok, ezt az előző mondatból már tudjuk/ rejtett alany, gyakran, számhatározó,erről , témáról, határozó /?/ szüleikkel, társhatározó, és utáni rész: kaptak, állítmány, kik ? ők, ez megint rejtett alany, tanáraiktól, eredethatározó, segítséget, tárgy, sok, számjelző

3. mondat:

többszörösen összetett mondat, első a főmondat, második és a harmadik helyhatározói alárendelt mellékmondatok /de nem vagyok biztos benne, lehet, hogy a 2. mellérendelt, és csak a 3. alárendelt !/

Elemzés:

reménykednek, állítmány, valamennyien, alany, abban, helyhatározó /utalószó/, folytathatják állítmány, kik ? rejtett alany, ott, helyhatározó, tanulmányaikat, tárgy,

Szerkezeti ábrát nem tudok itt !

Szóelemekre bontás:

tanáraiktól : szótő: tanár, a kötőhang, ik birtokrag, tól határozórag

beszélgettek: szótő: beszél, get gyakorító képző, t múlt idő jele, /t/ ek igerag többes szám 3. sz.

folytathatják: folytat szótő, hat feltételes mód jele, ják többes szám 3. személy igerag

tanulmányaikat: tan szótő, ul képző, mány képző, a kötőhang, ik személyrag, a kötőhang, t tárgy rag

Szófajok meghatározása: tanáraiktól, tanulmányaikat, ragozott főnevek, köznevek

beszélgettek, folytathatják igék, első múlt idejű ige, második jelen időben van.

Már szó hangjainak jellemzése: m és r mássalhangzók, zöngétlenek, á mély hangrendű magánhangzó, nem tudom, még mit lehetne róluk tudni ?

A kételyeimet leírtam, hátha jön valaki, aki jobb nálam nyelvtanból ?

2013. febr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

köszönöm én is :*

nekünk most volt házi ez :D

2014. márc. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!