Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Intermedier=köztes öröklés,...

Intermedier=köztes öröklés, hogy oldom meg a feladatot?

Figyelt kérdés

Biosz órára kellene a következő feladat megoldása,

Téma van egy egyetem ,egyetemi hallgatók , egy része okos, náluk van értelme a képzésnek. Vmi köze van a feladatnak Intermedier=köztes örökléshez.DE nem tudom felfogni mi?


A lényege hogy valamilyen szűrőket kell, beraknunk,

téma , hova rakjunk be szűröt hogy a buták lemorzsolódjanak?


A drága laborórák a 4. és 5. évben vannak ezen az egyetemen,

1.év az egyetemen olcsó, de a szűrő hibás, a kapu nyitva, mit tegyünk hogy az okosak ne morzsolódjanak itt le? hogyan csináljuk ezt?


És az ember aki lemorzsolódik se menjen tönkre, tehát ne legyen öngyilkos.


Számomra elég érdekes feladat, de nem találok ilyet sehol.


2013. márc. 5. 15:11
 1/1 Fakarl válasza:

Intermedier öröklődés:Az intermedier öröklődés esetén a heterozigóta egyedekben egyik allél sem képes elnyomni a másik hatását. Ezért nevezik inkomplett dominanciának is.

Az allélok nem képesek elnyomni a másik allélt a heterozigóta egyedben ezért köztes fenotípus alakul ki.

Pl.: Piros virág A1A1 x fehér virág A2A2 = A1A2 rózsaszín virág

Szerintem nem jó helyen keresgélsz

2013. márc. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!