Egy ember, ha óránként 20 db-ot egy munkadarabból, akkor ugyanannyival készít kevesebbet a tervezettnél, mint amennyivel többet készít akkor, ha 27 db-ot készít el óránként. Mennyi kell neki terv szerint elkészítenie naponta (napi munkaidő 8 óra)?

Ellenőrzést is szeretnék kérni!
2013. márc. 8. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:

20 + x = 27 - x

2x = 7

x = 3,5


Ell.:

20 + 3,5 = 27 - 3,5

23,5 = 23,5


-->

8 ó * 3,5 db = 28 db

2013. márc. 8. 22:34
 2/2 anonim ***** válasza:
8x23,5=188 darabot kell elkeszitenie naponta...
2014. márc. 27. 18:23