Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A fényképezőgép vakuja,...

A fényképezőgép vakuja, jelzőfénye okozhat valami károsodást a baba szemének ha naponta sok fényképet csinálok Róla?

Figyelt kérdés

Lehet hülyén hangzik a kérdés, de mindig hunyorog tőle, pedig már nem pici nagyon. Nagyobb gyermekem azt mondta, hogy neki is bántja a szemét. Vaku nélkül viszont nem lehet jó képet csinálni.

Tudtok erről valamit?


2011. nov. 11. 08:44
 1/5 anonim válasza:

Megoszlanak a vélemények, ennek egyszer már én is próbáltam utánanézni. Nekem 9 hónapos a baba, és tényleg úgy próbálok fotózni, hogy távolról zoom-olva vagy ha közelről, félig eltakarom az ujjammal a vakut. A baba mindig hunyorog, ha meglátja a jelzőfényt, már csukja be a szemét, egyértelmű, hogy zavarja. (Mondjuk engem is zavar.) Jövő hónapban nekem szemészetre kell vinnem (más miatt), ott majd igyekszem nem elfelejteni és rákérdezek.


Itt olvashatsz még erről:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2011. nov. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én gépemen kikapcsolható volt a piros fény, így amíg pici volt, kikapcsoltam.

Vakut viszont használtam.

Most 3 éves és nem hiszem hogy károsodott volna a szeme ez miatt.

2011. nov. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Első válaszoló, ha voltatok a szemészeten, és rákérdeztél, megtennéd, hogy megírod, hogy mit mondtak?Köszi!

2011. nov. 11. 12:33
 4/5 anonim válasza:

1. vagyok

Persze, megírom! Remélem, majd ott is eszembe jut megkérdezni, mert orvosoknál úgy meg vagyok szeppenve, hogy csak itthon esik le, mit is akartam még kérdezni.

2011. nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hát azért veszélyes, az én fényképező gépemre rá van írva, hogy 1 vagy 2 méternél közelebb ne vakuzzak mert károsítja a szemet!!! Inkább kapcsold ki a vakut, vagy távolabbról fotózz, utána úgyis ki lehet vágni a képet.
2011. nov. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!