Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Helyesek ezek a német mondatok...

Helyesek ezek a német mondatok? Ha nem, hogy lennének azok? Ich auch. Ich habe Glück, denn ich muss nicht für montag viel lernen. Ich hoffe dass ich dich nicht irritiere. Aber wenn dennoch, sag mir!

Figyelt kérdés

2013. márc. 25. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ich (lerne; denke; stb. ) auch.(Ez így nem mondat, tegyél ide egy igét.) Ich habe Glück, denn ich muss für Montag nicht viel lernen. Ich hoffe, dass ich dich nicht irritiere, aber wenn doch, sag es mir!
2013. márc. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm!:)

akkor is kell,ha csak azt szeretném mondani , hogy én is ?:)

a ,,Montag" az ugye a hétfő,de hogyha én itt a ,,holnap"-ot szeretném mondani?

az ,,es" pedig azért kell,hogy legyen alany?

Bocsi a sok kérdésért,de kezdő vagyok :)

2013. márc. 25. 17:29
 3/3 anonim ***** válasza:

akkor is kell,ha csak azt szeretném mondani , hogy én is ?:)

A német mondat mindig egy alanyból és állítmányból áll. Ha az egyik hiányzik, akkor az nem mondat. Magyarban elmegy, de németben nem.

a ,,Montag" az ugye a hétfő,de hogyha én itt a ,,holnap"-ot szeretném mondani?

holnap=morgen reggel= Morgen Hétfö= Montag


az ,,es" pedig azért kell,hogy legyen alany?

Igen! Sag es mir! Sag's mir!

Bocsi a sok kérdésért,de kezdő vagyok :)

Én is így kezdtem!...:))

2013. márc. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!