Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 'sie sind nämlich auch mit...

'sie sind nämlich auch mit dabei. ' Mi itt a 'nyelvtan'? Nem értem ennek a mondatnak azokat az egységeit, amikből felépül.

Figyelt kérdés

1.

Ez a jelentése? '...ugyanis ők is nálunk/velünk vannak.' Ez mondjuk a szövegkörnyezetből (lsd. alul) kiderül.


2.

a 'dabeisein'ige szétválásáról van szó? sind - dabei


3.

Mondhatnánk így is?

'sie sind nämlich auch bei uns.'


Itt fordult elő (a végén):

Wir feiern immer mit unseren Freunden. Wir kommen mal hier, mal dort zusammen, bringen Getränke und Speisen mit und feiern lustig und ziemlich laut. Die Nachbarn stören wir nicht, sie sind nämlich auch mit dabei.


2012. febr. 16. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Kb igen. ...Tudniillik ők is jelen vannak (velünk).

2. Szerintem írhatod azt is, cs akkor "ők is nálunk vannak" és nem fejezted ki magad olyan választékosan ;)

3. Valszeg arról van szó (ige a 2. helyen, elválós igekötő a mondat végén)

Remélem segít.

2012. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs, 2. és 3. felcserélve
2012. febr. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2012. febr. 17. 16:17
 4/6 anonim válasza:

nem èrtem a 3. (5ève kint vagyok olaszorszàg nèmet rèszèn)

igy kell mondani

Wir feiern immer mit unseren Freunden. Wir kommen hierher, zusammen, bringen Getranke und Speisen mit und wir feiern lustig und laut. Die Nachbarn storen wir nicht, denn sie sind auch mitdabei.

2012. febr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is!
2012. febr. 19. 13:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivelhogy
2016. ápr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!