Mi a lovas nyelv?

Figyelt kérdés
Nyelvtan órára gyűjtőmunkát kaptunk házi feladat gyanánt, mindenki mást. Volt aki kártyanyelvet, tolvajnyelvet stb. kapott. Én a lovas nyelvet kaptam, az előző példákat azért soroltam fel, hogy lássátok: nem az állat viselkedésére vagyok kíváncsi, hanem a lovat tartó emberek nyelvére, amit egymás között beszélnek. Lovasok, lótartók nyelve, minden, ami a lótartással és a nyelvével kapcsolatos... jó ideje keresek anyagot már de semmit se találtam. Tudtok segíteni? Be tudnátok linkelni egy olyan oldalt, ahonnan gyűjthetek anyagot?

2013. márc. 31. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Egészen véletlenül nem LOVÁRI nyelv akar ez lenni?
2013. márc. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Tán "lovas szaknyelv" lehet

(Hogy hogy kell egy lovat irányítnai meg parancsokat

adni neki)

2013. márc. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Ha ez tényleg igaz, én azt mondom, hogy a nyelvtantanár adja vissza a diplomáját!
2013. márc. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos igaz... Annyit mondott csupán: "Lovas nyelv, minden, ami a lótartás nyelvével kapcsolatos". Jegyet kapnék rá, de mivel nincs semmi anyag, ennyit róla... írok a lovas szaknyelvről, azt vagy elfogadja, vagy nem.
2013. márc. 31. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!