Kémia feladat segitenétek? (részecskeszámitás)


0.42gramm ciklohexánban mennyi H atom van?

rövid levezetés sokat segitene, köszi


2013. márc. 31. 21:56
 1/6 Silber ***** válasza:
100%

1.: n(C6H12)=m(C6H12)/M(C6H12)

2.: 1 mol C6H12-ben van 12 mol H

n(C6H12)-ben van x mol H

_____

x=n(C6H12)*12/1 mol H-atom

3.: N(H)=x*NA


NA - Avogadro-szám.

2013. márc. 31. 22:24
 2/6 anonim ***** válasza:

M(C6H12)=84 g/mol

m(C6H12)= 0.42 g

-->n(C6H12)= 0.42/84= 5*10^-3 mol

ha 1 molban 12 H atom van akkor

5*10^-3 molbban x H atom van

1/5*10^-3= 12/x

x=0.06

a megoldását tudod? :)

2013. márc. 31. 22:28
 3/6 anonim ***** válasza:
(nekem a vége rossz.. :)
2013. márc. 31. 22:38
 4/6 A kérdező kommentje:

a megoldásnak ez kell kijönnie:

3.6 x 10 22(hatványon)

2013. ápr. 1. 12:00
 5/6 Silber ***** válasza:
Ha végigszámolod a levezetésem, ugyanez jön ki...
2013. ápr. 1. 12:32
 6/6 A kérdező kommentje:
értem már, köszi szépen!!
2013. ápr. 1. 12:34