Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy oldjam meg ezt a matemati...

Hogy oldjam meg ezt a matematikai feladatot? Mi lesz a megoldása? Témakör: A derékszögű háromszög

Figyelt kérdés
A négyzet átlója hányszorosa a négyzet oldalának?

2013. ápr. 3. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
A négyzet átlója a négyzet oldalának gyök2-szöröse. Ha behúzod valamelyik átlót, akkor derékszögű háromszöget kapsz, amely egyenlőszárú, tehát a hegyesszögei 45°-osak. Utána felírod vagy a színusz, vagy a koszínusz alfát. Pl.: sin45 = a/x (ahol a-> a négyzet odlala, x-> az átló). Átrendezve x= a/ sin45, amiből sin 45 gyök2/2, tehát x=a*gyök2
2013. ápr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó és szép, de még csak 9. osztályos vagyok és nem tanultam eddig semmiféle színusz és koszinusz alfáról és tételről sem. De a többit azt értem.
2013. ápr. 3. 18:28
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Mert agyon kell bonyolítani. Négyzet. Minden oldala a. Pithagorasz-tétel: befogók négyzetének összege egyenlő átfogó négyzete. a^2+a^2=d^2, ebből d^2=2a^2, azaz d=\sqrt{2}a, ennyi.
2013. ápr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!