Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyarból házit kaptunk és én...

Magyarból házit kaptunk és én nem nagyon tudom, ezért kérem segítségeteket. Misi jellemtáblázata összesen 4 tulajdonság kellene és annak 3 oka. értelmes válaszokat várok?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 24. 16:39
 1/7 anonim válasza:
Misi?Milyen Misi?Kicsit bővebben ha lehet.
2013. ápr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
gondolom Nyilas Misi
2013. ápr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonságot tudnék (majd más ír hozzá "okot")


- félszeg (mert alacsony sorból jött)

- gyenge testalkatú (biztos nem sportolt)

- igazságszerető (valszínűleg erre nevelték)

- (túl)érzékeny (lehet az olvasástól volt nála)

2013. ápr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenesetre nem volt "nagyszájú"
2013. ápr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez kitalálható, hogy Nyilas Misiről, a Légy jó mindhalálig hőséről lehet szó.

Tulajdonságok: írták már előttem, jók lesznek !

gyenge testalkatú, vézna: otthon nem túl jól táplálkozhattak, szegények voltak, kevés hús jutott az asztalra, hisz 5-en voltak testvérek. De igaz az is, amit az egyik válaszoló írt, nem szeretett tornázni, és nem is volt jó tornász !

félénk, félszeg, bátortalan: szegény sorból érkezett a debreceni gimnáziumba, nem szokott a városi környezethez, vidékiek, falusiak voltak, egyedül érezte magát, nem volt felnőtt a közelében, aki ügyelt volna rá. Bár tanárai közül a vallástanár megtette ezt, pl. amikor észreveszi, hogy Misi télvíz idején szalmakalapot visel.

érzékeny: ez alapvető, meghatározó vonás volt Misi jellemében.

Ezt "hozta magával", örökölte, ezért kezdett viszonylag korán verseket is írni, érdekelte az irodalom, történelem.

Minden mélyebben érintette meg a "lelkét", hatott a személyiségére, mint más gyerekeknek. "Kilógott" a sorból, ezt a kifejezést is szoktuk használni, gondolkodásában felnőttebb, érettebb volt a koránál, mindent jobban a szívére vett.

2013. ápr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Meg kellett néznem, hogy azoknál a tulajdonságoknál maradjak, amelyeket helyesen írt már valaki előttem.

Tehát a 4. tulajdonság, igazságszerető: igen, erre nevelték a szülei, édesanyja is azzal küldte el a kis faluból a városba, hogy "légy jó, légy jó mindhalálig!" Ebben az intelemben ez is benne van.

Nincs semmi másod, csak a becsületed, erre vigyázni kell !

2013. ápr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2013. ápr. 24. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!