Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » [idei emelt matek érettségi...

[idei emelt matek érettségi feladat] Hogyan kell megoldani?

Figyelt kérdés

Egy építőkészletben a rajzon látható négyzetes hasáb alakú elem is megtalálható. Két ilyen építőelem illeszkedését az egyik elem tetején kiemelkedő négy egyforma kis henger és a másik elem alján lévő nagyobb henger szoros, érintkező kapcsolata biztosítja. (Ez azt jelenti, hogy a hengerek tengelyére merőleges síkmetszetben a nagyobb kört érinti a négy kisebb kör, amelyek középpontjai egy négyzetet határoznak meg. ) Tudjuk, hogy a kis hengerek sugara 3 mm, az egymás melletti kis hengerek tengelyének távolsága pedig 12 mm.


A rajz itt látható: [link] (18. oldal)


a) Mekkora a nagyobb henger átmérője?

Válaszát milliméterben, két tizedesjegyre kerekítve adja meg!

A készletben az építőelemek kék vagy piros színűek. Péter 8 ilyen elemet egymásra rak

úgy, hogy több piros színű van köztük, mint kék. Lehet, hogy csak az egyik színt használja, de lehet, hogy mindkettőt.

b) Hányféle különböző színösszeállítású 8 emeletes tornyot tud építeni?

A gyárban (ahol ezeket az építőelemeket készítik) nagyon ügyelnek a pontosságra.

Egymillió építőelemből átlagosan csupán 20 selejtes. András olyan készletet szeretne

vásárolni, melyre igaz a következő állítás: 0,01-nál kisebb annak a valószínűsége, hogy

a dobozban található építőelemek között van selejtes.

c) Legfeljebb hány darabos készletet vásárolhat András?


___________________________________________________


Megtenné nekem valaki, hogy valaki részletesen elmagyarázza nekem a feladatot? Nagyon megköszönném!


2013. máj. 10. 22:50
 1/1 anonim ***** válasza:
68%

Az officiális megoldókulcs miért nem jó?


Nem elég részletes vagy nem értesz valamit benne?


Szerintem elég egyértelműen írja le...

[link]


Ha csak nem találtad meg még, akkor szerintem nézd meg, ha valamit valóban nem értesz benne, akkor inkább kérdezz rá pontosan arra a részletre kérlek.

2013. máj. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!