Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ábel a rengetegbenhez van egy...

Ábel a rengetegbenhez van egy feladat. Megoldanátok?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy lapot, amit meg kell oldani, de egy feladatot nem értek, így nem tudom megoldani, segítenétek? A feladat szövege:

C) Pletykálkodó

1. Melyik szomszéd tájékozottabb?

A megfelelő választ jelöld

Szomszéd 1.: Ez a Szakállas Gergő képes volt odaadni a 15 éves fiát erdőpásztornak.

Szomszéd 2.: Te, az a fiú már betöltötte a tizenhatodik esztendőt,....olyan szegények, ...rákényszerültek... Nagyon talpraesett gyerek, egymaga elfogott egy tolvajt.

Szomszéd 1.: Úgy tudom ott volt a bankigazgató is.

Szomszéd 2.: Nem. Az igazgató kórházban volt, ő nem lehetett ott.

Szomszéd 1.: Mindenesetre sajnálatra méltó ez az Ábel, meghalt az anyja

Szomszéd 2. : Szerencse hogy van testvére úgy balkézről: Káin. Majd most felkeresi

Szomszéd 1.: Pletyka az. De a somlyai barátok igen kedvelik.

Szomszéd 2.: Kedveli azt mindenki, pedig felvágták a nyelvét ugyancsak. Az igazgató is hordta-vitte az autójával.



2013. máj. 14. 17:18
 1/1 anonim válasza:

Szerintem a 2-es számú, mert ő tudja hogy az igazgató kórházban volt, míg az 1-es azt mondta, hogy ott volt (gondolom az "ott" alatt a tolvaj elfogását értik). Sőt, ő azt mondta, "Úgy tudom, ott volt..." ami azt jelenti, hogy "nem vagyok benne biztos, csak ezt hallottam". Tehát az 1-es nem tudja biztosra, csak így hallotta a sztorit, míg a 2-es tudja, hogy az igazgató nem volt a helyszínen.

Ráadásul a 2-es számú még azt is kijavította, hogy a srác nem 15, hanem 16 éves. Ergo ő tájékozottabb.

2013. máj. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!