Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kőszívű ember fiai. Valaki segít?

Kőszívű ember fiai. Valaki segít?

Figyelt kérdés
Tehát arról van szó, hogy a könyv és a film közötti különbségeket kell leírnunk. Láttam a filmet, és a könyvet is olvastam, de nem tudom megfogalmazni hogy mi hogyan történt? segítenétek? Akár kulcsszavak is jók. Köszi

2013. márc. 18. 17:10
 1/4 tanárúrkérem ***** válasza:
100%
Hiányoznak a filmből szereplők, pl. Tallérossy, Mindenváró, Boksa, a könyvben nem hal meg Rideghváry, nem megy Edit a bécsi katonákkal a magyar szabadságharcba, megtudjuk, mi lesz majd Palvicz Károlykával felnőttként, mi lesz Plankenhorst Alfonsine további sorsa és hogyan hal meg, Ödön a regény végén újra találkozik Ramiroff Leoninnal, mint orosz tiszttel a szabadságharcban, sőt az orosz kocsissal is. A farkaskalandból a filmben kimarad a híres korcsolyázós rész. És a könyvben Marie asszonynak sokkal több a szerepe, sokszor beszélget elhunyt férjével.
2013. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha hiányzik Tallérossy és Boksa, akkor hogyan talál haza Ödön a filmben?
2013. ápr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tanárúrkérem ***** válasza:
100%
Kóvályog egy kicsit valami vízben és otthon van. Nem csinálnak belőle nagy ügyet(kb. fél perc a filmben). Hazatalál, ahogyan én is általában.
2013. ápr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm igy utolag is :)
2013. jún. 15. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!