Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Témát kell választanom társada...

Témát kell választanom társadalomismeret és szociológia dolgozathoz. Ötleteket szeretnék!?

Figyelt kérdés

november 20án a főiskolán le kell adfnom egy projectdolgozatot társadalomismeret és szociológia tárgyból. mivel dolgozom és gyerekem is van, így nem szeretnék 100ezer oldalt és nagy erőfeszítéseket tenni a témában. valami egyszerű, könnyű kellene, ami nem megosztó, mint pl. vallás, cigánykérdés stb. Egy jó jegyet szeretnék, nem pedig vitázni a tanárral, arról, hogy ő mit gondol a témáról...

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEK ELŐRE IS!


2009. okt. 2. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresztény valláson belüli különbségek. Sok szerencsét, majd írj hogy sikerült.
2009. okt. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Drogprevenció, akadálymentesítés (én pl. tavaly a siketek esélyegyenlőségéről írtam, tök jó források vannak hozzá), válás régen és ma, női választójog, státus-aszimmetria, társadalmi mobilitás, stb.
2009. okt. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
gyerekbántalmazás, családon belüli erőszak
2009. okt. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
a kisebbségekről írhatsz, az mindig egy jó téma, csak hát halod, mi az h nem szeretnél túl nagy erőfeszítéseket tenni? eyyyy de rossz vagy ......
2009. okt. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hajléktalanság abban a térségben/városban, ahol laksz pl. Rengeteg tanulmány van a neten ezzel a témával kapcsolatban.

Kezdhetnéd a hajléktalanság történetével, majd a lakóhelyed ismertetésével, aztán statisztikai adatok, jellemzők, egészségi állapot, ellátó intézmények bemutatása. stb., stb.,

2009. okt. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm ez eddigi témákat. több is van, ami tetszik, de írjon még, akinek van ötlete. köszi :)


azért írtam, hogy nem akarok nagy erőfeszítéseket fektetni a témára, mert közgazdásznak tanulok, ez a tárgy csak kreditnek kell és munka, illetve egy egy éves gyerek mellett örülök, ha jut időm a főiskolára. A fontosabb tárgyakat kell tanulnom, íg bármennyire érdekes is a szociológa, nincs időm egy hatalmas témát felölelő kérdést feldolgozni, illetve ha netalán mégis egy tág témába vetném bele magam, akkor az olyan legyen,ami közel áll hozzám... ez pedig nem a tanár által ajánlott romák helyzete a társadalomban.

2009. okt. 3. 13:51
 7/10 A kérdező kommentje:

a vallásra én is gondoltam már, de ezt is túl tágnak érzem és túl sok kutatómunkát igényelne. csak egy pár vallást ismerek részletesen.

a családon belüli erőszak viszont tetszik, mint ötlet. ez a téma megérint, így ha még olvasnoom is kell róla, de szívesen teszem...

pozitív téma nincs szerintetek, amit fel lehetne dolgozni? köszi! :)

2009. okt. 3. 13:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
hát még max azt tudnám elképzlni pozitivként hogy hires embereka társadalom szolgálatban...úgymint..Diana hercegnő, TErézanya, és az ő hatásuk az emberek gondolkodására...de sztem +at nehezebben találsz
2009. okt. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A média káros hatásai a társadalomra...?
2009. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az akadálymentesítés pozitív (lenne, ha megtörténne), annak azért inkább építő jellege van, nem annyira lehangoló. Aztán szerintem az is elég pozitív, amit szintén én írtam, társadalmi mobilitás, erről is elég jókat lehetne írni, vagyis ebben a témakörben.
2009. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!