Ezt a 2 feladatot megcsinálná nekem valaki gyorsan?


Egy egyenes vezető bizonyos nagyságú keresztmetszetén 1 perc alatt 10 C töltés

halad át. Mekkora az áramerősség nagysága?



Egy fogyasztón 0,1A áramerősség mellett 40Ω ellenállás mérhető.

Mekkora feszültség mérhető rajta?



2013. máj. 24. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Biozonyára. De dolgozat közben talán neked kellene megoldanod a feladatokat. Vagy nem órán ülsz? Akkor meg miért kell gyorsan?
2013. máj. 24. 09:41
 2/4 A kérdező kommentje:
mert estére kéne azért.... és mert nem vagyok egész nap gép előtt.
2013. máj. 24. 09:46
 3/4 anonim válasza:

1. Feladat: A=C/s

10/60=0.16

0.16 Amper.


2. Feladat: Ω=V/A

0.1*40=4

Szóval 4 Voltos feszültség.

2013. máj. 25. 15:06
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. máj. 25. 16:11