3 pozitív szám összege 182 a három szám 3as alapú logaritmusa egy olyan számtani sorozatot alkot melynek a d=2 melyik ez a szám melyik ez a 3 szám? Megoldanátok?


2013. máj. 26. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:

log3(x)+2=log3(x)+log3(9)=log3(9x)


Így logaritmusos feltételből következik, hogy a számok:

x; 9x; 81x.


Ezek összege 91x=182 ==> x=2


A számok tehát: 2; 18; 162

2013. máj. 26. 20:56
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2013. máj. 27. 16:29