Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 3 komplett emelt kémia kísérle...

3 komplett emelt kémia kísérlethez valaki valami hasznosat hozzá tudna szólni? (36. ,55. ,56. )

Figyelt kérdés

BÁRMELYIKHEZ, HA TUDSZ VALAMIT NAGYON SOKAT SEGÍTESZ! :)

36. Négy, üveglappal letakart gázfelfogó henger színtelen gázokat tartalmaz. Két-két hengert egymás felé fordítunk, majd az üveglapok kihúzásával összenyitjuk a gáztereket. Az egyik esetben sűrű, fehér füst keletkezik, a másik hengerpár gázterében vörösbarna gáz képződik. Mindkét esetben a két henger a reakció során erősen „egymáshoz tapad”. Állapítsa meg, mely gázok lehettek eredetileg a hengerekben! Értelmezze a tapasztalatokat, és írja fel a lezajlott reakciók egyenletét! Adja meg a reakciók típusát is!


55. Egy kémcsőben levő desztillált vízbe etil-kloridot öntünk. Összerázás után ezüst-nitrát-oldatot adva a rendszerhez változást nem tapasztalunk. Ezután egy másik kémcsőbe nátrium-hidroxid-oldatot öntünk, kevés etilkloridot adunk hozzá, majd néhány percig vízfürdőn melegítjük a kémcső tartalmát. Lehűtés után salétromsavoldattal közömbösítjük az oldatot, majd ezüst-nitrát-oldatot cseppentünk a folyadékhoz. Fehér csapadék keletkezését tapasztaljuk. Értelmezze a tapasztalatokat! Írja fel a lezajlott reakciók egyenleteit is! Ha nem közömbösítettük volna salétromsavval az oldatot, akkor más színű csapadék képződését tapasztaltuk volna. Milyen színű lett volna a csapadék?


56. Két kémcső egyikében nátrium-acetát, a másikban tömény nátrium-fenoxid (korábbi nevén nátrium-fenolát) tömény vizes oldata van. Mindkét kémcsőbe szódavizet öntünk. Az első kémcsőben zavaros rendszer keletkezett, a második kémcsőben nem tapasztalható változás. Azonosítsa a kémcsövek tartalmát, és magyarázza meg a tapasztaltakat!



2013. máj. 26. 20:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
nekem 62 lett, várost nem írok, mert egyedül érettségiztemxD
2013. jún. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hozzá tenném, hogy az 55-s hibás feladat, mert az etil-klorid standard körülmények között gáz halmazállapotú. Tehát pl. vizfürdős melegítés is ki van csukva, mert legkisebb kényszer elve alapján távozik az oldatbol, alacsony hőmérsékelten végrehajtható.
2013. jún. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Na ez eszembe se jutott volna..nagyon bírom az ilyet..de azért tőlünk elvárják, hogy príma legyen az érettségi, meg , hogy elvégezzük a kísérletet, amikor még életemben nem láttam egyiket se..-.-
2013. jún. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Gratulálok, a 62 nem is rossz, ahhoz képest, hogy az országos átlag 35 pont :


Egyébként egyre többször tapasztalom, hogy olyanokat kérdeznek, amin még a tanár is elgondolkodik, nincs a követelményben stb. Lassan már az számít ki mit nem tud...

2013. jún. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

á-á nem az..legalább 12 pontot csak figyelmetlenség miatt veszítettem, nagyon idegesítő. Arról nem is beszélve, hogy a számolásokat is elrontottam idegességemben. Na mindegy. Ez ilyen lett.


Hát igen. elvárás az van, de mondjuk bioszból könyv az nincs, amire azt lehet mondani, hogy na ez tényleg elég, ennyit kell tudni. Kémiából is ez lesz.

2013. jún. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Sziasztok, én holnap szóbelizek. :) A kísérleteknél, ahol nincs anyaglista, az nem elvégzendő - gondoltam, jó hírrel szolgálok. ;) Az 55-ösben NaOH oldat van, az eliminációhoz tömény kell, tehát biztosan szubsztitúció.
2013. jún. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A 6. kísérletet valaki le tudná nekem írni kicsit részletesebben? Nem nagyon tudnám részletezni azon kívül, hogy megmondom, hogy melyik melyik.
2013. jún. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

KNO3 esetében nagyon lehűl az oldat, tehát erősen endoterm folyamat. Endoterm folyamatnál a környezet energiája csökken, az anyag belső energiája nő.

NaOH esetében nagyon felmelegszik az oldat, tehát erősen exoterm folyamat. Exoterm folyamatnál a környezet energiája nő, a rendszer belső energiája csökken.

NaCl esetében kicsit lehűl az oldat, gyengén endoterm.

Az eltérés az oldáshő különbözőségén alapul, ami az eltérő anyagoknak sok oldószerben való oldásakor mért moláris energiaváltozást jelenti.


Én ennyit szedtem össze :)

2013. jún. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!