Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SÜRGŐSEN Szükésgem lenne...

Sortielgo kérdése:

SÜRGŐSEN Szükésgem lenne ennek a kísérletenk a leírására mert sehol sem találtam! ELŐRE IS KÖSZÖNÖM! Idei emelt kémia kísérletek 45-ös?

Figyelt kérdés
Szilárd vas (II) -szulfidra sósavat csepegtetünk, és a folyamatban fejlődő gáz egy részét ezüst-nitrát-oldatba vezetjük, másik részét meggyújtjuk. Tapasztalatok és a végbemenő folyamatok reakcióegyenlete?

2013. jún. 4. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:

FeS + 2 HCl --> FeCl2 + H2S ^

kénhidrogén gáz keletkezik: záptojás szagú, színtelen mérgező gáz


H2S + 2H2O <---> S2- + 2H3O+


2Ag+ + S2- --> Ag2S (sötét, szürkés fekete csapadék)


2H2S + 3O2 --> 2SO2 + 2H2O kéndioxid : szúrós szagú, köhögésre ingerlő, színtelen, mérgező gáz


( a barátunk szerint: kemia.fazekas.hu/Kiserletek/Doks/01.Ken-hidrogen.doc )

2013. jún. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is dobtam egy linket priviben, de az egészet jelöld ki és másold be a címsorba, nemtom, jó-e:)
2013. jún. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. :) Sokat segített. :)
2013. jún. 4. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!