S. O. S.! Hogy kell ezeket a térgeometriai feladatokat megoldani?


1. Egy téglatest éleinek aránya 1:3:4, felszíne 1292 cm2


a, mekkorák a téglatest élei?

b, mekkora a téglatest térfogata?

c, Mekkora szöget zár be a téglatest testátlója a legrövidebb éllel?


2. Egy bögre hatszög alapú egyenes hasáb. Az alap köré írható körének átmérője 7 cm, a bögre magassága 9,5 cm.


a, Hány dl kakaó fér bele, ha színültig töltjük?

b, Egy ugyanolyan bögrét ajándékba vettünk, ráillő fedőrésszel. Hány cm2 csomagolóanyag kell a befedéséhez, ha összességében a bögre felszínének 136%-át kell felhasználni hozzá?


3. Egy rombusz alapú egyenes hasáb térfogata 48 cm3, magassága 6 cm, hegyesszöge 30 fok.


a, Mekkorák az alapélek?

b, Mekkora a hasáb felszíne?


4. Egy vízvezető árok keresztmetszete szimmetrikus trapéz, melynek alapjai 4,2, ill. 3m, szárainak hossza 1,3m. Mennyi víz folyhat át rajta keresztül 1 óra alatt, ha a víz sebessége 1,5 m/s?


Nagyon fontos lenne!!!

Előre is köszönöm!!! És LEVEZETVE kérném, mert nem vagyok jó matekos!!!!


2009. okt. 20. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Téglatest

A = 2(ab + ac + bc), b = 3a, c = 4a, tehát A = 2 (3a^2 + 4a^2 + 12a^2). Ebből a-ra kapsz egy értéket, aminek felhasználásával kiszámolod a másik két él hosszát.


2. A bögre alaplapja 6 db 7/2 cm oldalú szabályos háromszögre bontható.


3. V/m=T ==> a^2 = T/sin 30° (a^2 = 2T); A= T + 4(a*6)

2009. okt. 20. 20:09
 2/3 anonim ***** válasza:

4. A trapéz magassága egy 1,3 m átfogójú és 0,6 m befogójú derékszögű háromszög másik befogója. ==> a T = (a + c)m/2 képlethez minden adta megvan.

A trapéz alapú vízhasáb magassága 60*60*1,5 m ==> V= Tm képlet alkalmazható. A kapott eredmény m^3, vagyis 10 hl.

2009. okt. 20. 20:10
 3/3 A kérdező kommentje:
A 2. feladatnál nem egy kis háromszög magassága a 3,5 cm, amit felhasználva szögfügvénnyel az oldalakat lehet kiszámolni?
2009. okt. 31. 11:52