Hogyan kell megcsinálni ezeket a gyökös feladatokat?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, ez a matek házi, egész délután próbáltam megcsinálni, de nem sikerült, ilyet még nem gyakoroltunk órán!

Ezek lennének:


1.) (gyök8+gyök12)* (gyök75-gyök18)

2.) 3/gyök2 + 5/2gyök3+ gyök2/gyök6

3.) (2gyök5-3gyök6)2(négyzeten) + (gyök10-3gyök3)2 (négyzeten)


a * jel a szorzás lenne az utolsónál pedig a 2-es a jobb felső sarokba megy,tehát négyzet jel. a Másodiknál a / jel az tört akarna lenni.Kérlek segítsetek!!Azt tudom hogy a másodiknál gyökteleníteni is kell, de nem tudom hogy közös nevezőre is kell e hozni!!Kérlek írjátok le a részletes megoldást hogy meg is értsem!nagyon nagyon köszönöm előre is annak aki segít!!


2009. nov. 1. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, a másodikban először közös nevezőre kell hozni, mert csak úgy lehet tovább számolni. A közös nevező a 2gyök6. Utána még gyökteleníteni is kell, azaz gyök6-tal bővíteni.


A többi feladatban szorozni kell. A gyökjel alatti számok összeszorzódnak. Csak azokat vonhatod össze, ahol ugyanabból a számból vonnak gyököt. Ha pedig olyat látsz például, hogy gyök6*gyök6, akkor az 6, vagy az a szám, aminek a gyökéről szó van.

2009. nov. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem értem az utolsónak írd már le a megoldási menetét légyszi!!vagy valaki!Holnapra kell!!És az utolsóba képlet szerint kell számolni??Semmi értelmes nem jött ki, vki vegye már légyszi a fáradtságot és írja le nekem AZ ÖSSZESNEK a részletes megoldását légyszi!!Egyszerűen nem megy higyjétek el hogy próbálkoztam!!
2009. nov. 2. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!