Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudnám ezeket a feladat...

Hogyan tudnám ezeket a feladatokat megcsinálni?

Figyelt kérdés

Lenne egy nagy problémám. :S

Most műtötték a szemem és nem voltam suliba 2 hétig, ezért matekból nagyon lemaradtam, és nem értem a feladatokat amiket a többiek vettek. A tanár azt mondta h. csak akkor adja meg év végén a 3mast hogyha ezeket megcsinálom és jók lettek. De mivel nem értek semmit nem tudom megcsinálni, tudnának a jó matekosok segíteni, legalább néhányba? Előre is köszi....

1. Mekkora az egyenlő szárú háromszög alapja, ha szára 3,8 cm és az alapon fekvő szögei 68°24`-esek?

2. egy kettőslétra egyik szárának hossza 195 cm. A kettőslétrát felállítottuk, mégpedig úgy, hogy a lábai a talajon 95 cm távolságra vannak egymástól. mekkora a kettőslétra nyílásszöge? (vagyis mekkora a szárak hajlásszöge?)

3. Egy kettőslétra egyik szára 195 cm hosszúságú. A kettőslátra legfelső fokai a szárakon 180 cm-nél vannak. Teljesen kinyitjuk a kettőslétrát, amennyire a biztonsági láncok engedik . Ekkor a kettőslétra nyílásszöge 28.5°. Ha felmászunk a kettőslétrán és felállunk a legmagasabb fokaira , akkor milyen magasan állunk a talajhoz képest?

4. Egy fonálon lengő kis pontszerű test két szélső helyzete közötti távolság 24 cm. A fonál hossza 95 cm. határozzuk meg, hogy mekkora szöget zár be a fonálinga a két szélső helyzete között!

5. Egy egyenes körkúp nyílásszöge 46°, magassága 24, 6 cm. határozzuk meg a kúp alapkörének átmérőjét!

6. Egy forgáskúp alkotói 22,4 cm hosszúak. Az az alapkörének átmérője 10,4 cm. mekkora a kúp nyílássszöge?

7. Egy forgáskúp alkotója 18, 4 cm, nyílásszöge 62°12`. Mekkora az alapkörének a sugara?

8. Valamely egyenlő szárú háromszög alapja 15 cm-es, míg szárai 12 cm hosszúak. Mekkora annak a körnek a sugara, amely a szárakat az alap végpontjában érinti?

9. Egy egyenlő szárú háromszög alapja 6,4 cm, a beírt körének sugara 1,7 cm. Mekkorák a háromszög szögei?

10. Egy egyenlő szárú háromszög alapjának hossza 8 cm, míg szára 10 cm hosszú Számítsuk ki a háromszögbe írható kör sugarát!

11. Valamely egyenlő szárú háromszög szárai 8 cm hosszúak és az alapon fekvő szögei 72,48°-osak. Mekkora a háromszög köré írt körének sugara?

12. Egy egyenlő száru háromszög alapja 15 cm hosszú, az alapon fekvő szögei 68°-osak. Mekkora a körülírt és beírt körének a sugara?


2010. máj. 23. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Először az elméletet kellene átnézned, megértened, megtanulnod, addig a gyakorlat sem fog menni, az nem megoldás, ha más megoldja helyetted.

1. Remélem, ismered a szinusz-tételt, ezt kell majd használni, Először is kiszámolod a harmadik szöget, utána 3,8/sin68°24'=x/sin(180-2*68°24').

2010. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm :) tudom én, hogy meg kell tanulnom, meg is fogom...de keddre kell leadni és ma szóltak...

ezért nem hiszem h. ennyi idő alatt összeset megtudnám tanulni és csinálni segítség nélkül :S

2010. máj. 23. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Éppen ezért mindig az elmélettel kell kezdeni, nem a feladattípusokkal.
2010. máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
senki se tud segíteni? :S
2010. máj. 23. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!