Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki kérem segítsen! =) Nem...

Valaki kérem segítsen! =) Nem értem a kémiát: Vki légyszi röviden, de tömören magyaráza el például ezt: Mg2 + O2= 2MgO Ez mér ennyi? Elmagyarázza vki az, , egyenleteket˝? Megköszönném

Figyelt kérdés

2013. szept. 24. 19:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

2 Mg + O2 = 2 MgO


2 mol magnézium + 1 mol oxigénmolekula = 2 mol magnézium-oxid


Az egyenlet két oldalán ugyanannyi "darab" oxigénnek illetve magnéziumnak kell lennie.

2013. szept. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ez oxidáció

A keletkezett anyagok súlyának összege megegyezik a kiindulási anyagok súláynak összegével

2013. szept. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!! =)

És eltudnád magyarázni,hogy ezeket hogy kell ,,kiszámolni,,?

Azt tudom,hogy a halogén,ocigén,hidtogé,nitrogént 2 atomos molekulaként írjuk,de annyival is kell számolni,vagy a vegyértéknek megfelelően?

2013. szept. 25. 13:32
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem a kérdésed második felét.

Ha az egyik oldalon egy nitrogénmolekula van, akkor az kétatomos molekula, tehát a másik oldalon is kell lennie (minimum) kettő nitrogénnek valamelyik keletkezett vegyületben.


Ha egy egyenletbe csak a sztöchiometriai állandókat kell beírnod, tehát meg van adva, hogy milyen vegyületekből milyen vegyületek keletkeznek, akkor a tömeg- és töltésmegmaradás törvényét kell alkalmaznod - bizonyos esetekben az oxidációsszám-változáshoz szükséges elektron leadást/felvételt is figyelembe véve. Ehhez csak számolni kell, egy áltsuli első osztályos gyerek is meg tudja csinálni (kis túlzással), csak el kell mondani neki, hogy ugyanannyi betű legyen mindkét oldalon, és ugyanannyi plusz és mínuszjel is.

Ha ki kell tölteni, hogy milyen vegyületek keletkeznek adott kiindulási anyagokból ahhoz már tudnod kell a kémiát is, aminek a megtanulásában pedig nem tudunk segíteni.

2013. szept. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ahogy Valamokka is írta, vagy a "Tömeg megmaradás törvényét" alkalmazod, vagy ha ez nem elég, akkor már tudnod kell a képletet számítását is (már ahol lehet).
2013. szept. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek=)

De egyszerűen a tanár vagy én hülye,mert nem úgy kellh a vegyértéket kel figyelembe venni?

Az ,hogy azoxigén nitrogén,halogén,idrogén-t 2 atomos molekulaként írjuk,attól úgy kell vele számolni? ( lásd:klór+oxigén) Tehát Cl2+O2=>CLO2????

Et nemértem,hogy csak úgy kel írni,vagy számolni is úgykell velük

2013. szept. 25. 17:38
 7/16 anonim ***** válasza:

De, igen, a vegyérték elektronoktól is függ, mivel molekulában az a lényeg, hogy minden atomhoz tartozzon 8 elektron, így meglegyen a nemesgáz szerkezet. Ezért adják közösbe őket.

"azoxigén nitrogén,halogén,idrogén-t" Ezt légy szíves írd le érhetőbben, mert nem értem mire akarsz velük kilyukadni.

De mivel molekulákról beszélünk, ezért nem számolhatsz pl. egy darab H-el, mert annyi nem maradhat.

Pl.: 2H2 + O2 ---> 2H2O

Számolni is úgy kell velük, ezért mondjuk a Tömeg megmaradás törvényét.

2013. szept. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7.-es vagy?
2013. szept. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
(.-as,de most vettük,mert 7.-be nem jutottunk el addig,am 1 skype címe tudsz adni?,és akk ott részletesen segítenél?
2013. szept. 25. 18:11
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha egy év alatt nem jutottatok el idáig, akkor ott már gondok vannak :P

Nem, nincs skypeom, de nem is osztanám meg itt.

2013. szept. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!