Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A következő témáról mit lehet...

A következő témáról mit lehet mondani? Régen a család szerepe a társadalomban fontos volt, manapság azonban már nem annyira fontos.

Figyelt kérdés
2013. okt. 1. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Ma is épphogy fontos a család.

Főleg a gyerekek szempontjából mindenképp szükség is van

a családra. Miért lenne ma kevésbé fontos?

2013. okt. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt nem én írtam, ez egy esszé.
2013. okt. 1. 22:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia !

Igen, az előttem válaszolónak igaza van abban, hogy jó lenne, ha a család ugyanolyan fontos lenne, mint régen.

De én is úgy érzem, hogy változnak az idők.



A társadalmi élet, a körülmények, szokások állandóan változnak. Ezek hozzák magukkal a család szerepének megváltozását is.

Régen valóban a társadalom alapja a család volt, úgy is mondtuk, ez a legkisebb sejtje.

Mára ez veszített jelentőségéből, teljesen más típusú a családok szerkezete, mint régen.

Az emberek már nem egy életre választanak párt maguknak, hanem egyes életszakaszokra.

Például a gyermekvállalás céljából arra az időre, amíg a gyermekek felnőnek, kirepülnek a fészekből, utána a szülők szétválnak.

Egyre gyakoribb az egyszülős család is, és azok a kapcsolatok, amelyekben a felek nem is kötnek házasságot, a régi értelemben nem is alkotnak egy családot.

Párkapcsolatról, együttélésről van szó, a közös érdek köti össze őket, s ahogyan ez megszűnik, a pár elhagyja egymást.

Nagyon gyakori az a fajta együttélés is, amikor az anya és az apa is hoz a korábbi kapcsolatából gyereket, és közös utód is születik.

A legáltalánosabb az, hogy az anya neveli a szétvált családokból származó gyermeket, de hallunk olyanról is, amikor az apa vállalja egyedül ezt a feladatot.

A nagycsaládok szerepe is megszűnőben van.

Amikor több generáció élt egymással, a szülők a gyermekükkel maradtak, éltek tovább egy házban és együtt nevelték az unokákat, dédunokákat esetleg.

Hogy a család jelentősége, fontossága megváltozott, annak következménye, hogy a nők szerepe is megváltozott a társadalomban.

Tanulhatnak, önálló keresettel rendelkeznek, és így egyedül is tudnak gyermeket vállalni, egyedül is képesek eltartani őt.

Ez régen nem így volt.

A nők a férjüktől függtek, anyagi és társadalmi szempontból is, a férjhez menés szinte "kötelező" volt, megbélyegzettnek számított, akinek ez nem sikerült.

Innen származik a "vénlány" kifejezés, ma azt mondjuk az ilyen nőkre, hogy szingli.

És egyáltalán nem számít sem különlegesnek, sem szégyellni valónak.

A gyermekvállalás ideje is későbbre tevődött.

A nők tanulnak, egzisztenciát teremtenek, ezután következik a családalapítás, majd a gyermekvállalás.

Már nem a családon, mint egy egységen van a hangsúly, hanem, hogy megvalósítsák önmagukat, jó állást, jó fizetéssel találjanak maguknak.

Sok esetben pedig el is marad a partner keresése, megtalálása és így a család ki sem alakul.

A témával kapcsolatban jutottak eszembe ezek a gondolatok. Talán tudtam segíteni !

2013. okt. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!