Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 7. osztalyos konnyu mertan...

7. osztalyos konnyu mertan feladat kovetkezik. Aki helyesen megoldja, reszletes megoldassal esmagyaraztattal azt felpontozom 100%ra! Mi a megoldasa? A feladat leirasa lentebb.

Figyelt kérdés
igy hangzik a feladat: Az MNP derekszogu haromszogben az M szog merteke=90 fok, a P szog merteke = 60 fok, MQ meroleges Np-re, Q (NP) eleme. Ha MQ=8 cm, akkor mennyi MN es PQ?

2013. okt. 6. 15:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nemtom 7.-be mit kő má tudni, de ehhez annyi elég, hogy az egyenlő oldalú háromszög minden szöge 60°.
2013. okt. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
de ki mondta, hogy a haromszog egyenlooldalu? honnan lehet ezt tudni?
2013. okt. 6. 16:10
 3/26 A kérdező kommentje:
ne kuldjetek tobb uzenetet, hogy ne kovetelozzek. matektanarno vagyok es szeretnem tudni, hogy mennyien tudjak ezt a feladatot megoldani, mert amikor legutobb felmerot irattam kevesen tudtak, habar szerintem konnyu. csak kivancsi vagyok, hogy csak szerintem konnyu-e ennyire vagy masok is igy latjak? ne kuldjetek annyi negativ uzenetet!
2013. okt. 6. 16:12
 4/26 anonim ***** válasza:
Hát monnyuk én majd 70 éves vagyok, meg mérnök vótam. :-D
2013. okt. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
53%

Akkor vagy te tanárnő, amikor én A WALESI HERCEG!


Hozzáírásod hemzseg helyesírási hibáktól.


-KA-

2013. okt. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
ekezeteket szinte soha nem szoktam rakni, sajnalom, ha te ezt helyesirasi hibanak vetted. amugy meg matektanarno vagyok, nem magyartanarno... en a mateket kell tudjam, nem a helyesirast! menj facebookozzal oda ne, de mas dolgaba ne szolj bele. mit kell annyit kotekedni?
2013. okt. 6. 16:50
 7/26 anonim ***** válasza:
Ha matektanár lennél, akkor nem írnál olyan butaságot, hogy egyedül bárkit el tudsz pontozni 100%-ra. Erről ennyit.
2013. okt. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
te buta! annyira nincs logikad.... az, hogy felpontozom 100%ra nem azt jelenti, hogy szaz szazalekra kerul az atlaga, HANEM en 100%ra felponotozom, vagyis a zold gombra kattintok, ami egyenlo a 100%ra. sok idiota ne szoljon bele mindenbe. miert nem lehet elhinni, hogy matektanarno vagyok?
2013. okt. 6. 17:29
 9/26 anonim ***** válasza:
55%

- A mondatokat nagy kezdőbetűvel írjuk.

- Egybeírás, különírás, pl. esmagyarazattal.

- Sőt az előző "szó" után vessző kell.


Egy diplomásnak kellene annyira intelligensnek lenni, hogy

- nem ír ékezetek nélkül

- nem becsüli le a helyesírás fontosságát ("matektanár vagyok, nem magyartanár")

- nem ennyire igénytelen, primitív.


Nem vagy te matematikatanár, de semmilyen tanár sem. Még a nyolc általánosod sincs meg.


-KA-

2013. okt. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Ha M Q-ra vonatkozó tükörképe M', akkor MM'N egyenlő oldalú háromszög. Mivel ennek MN egy oldala, és MQ a háromszög egy oldalának a fele, MN=2*MQ=16.


Ha P-t Q-ra tükrözve P'-t kapjuk, akkor PP'M is egyenlő oldalú háromszög. Ennek MQ=8 a magassága. Mivel a Pitagorasz-tétel miatt a háromszög magassága és oldala között fennáll az m=a*gyök(3)/2 összefüggés, és PQ ennek az oldalnak a fele,

PQ=8/(gyök3).

2013. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!