Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 7. osztalyos konnyu mertan...

7. osztalyos konnyu mertan feladat kovetkezik. Aki helyesen megoldja, reszletes megoldassal esmagyaraztattal azt felpontozom 100%ra! Mi a megoldasa? A feladat leirasa lentebb.

Figyelt kérdés
igy hangzik a feladat: Az MNP derekszogu haromszogben az M szog merteke=90 fok, a P szog merteke = 60 fok, MQ meroleges Np-re, Q (NP) eleme. Ha MQ=8 cm, akkor mennyi MN es PQ?

2013. okt. 6. 15:50
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
gepelesi hiba volt, nem helyesirasi. helyesirasi hibat nem ejtettem, es tudok helyesen irni, csak billentyuztemen nem mukodnek a magyar karakterek. meg csak nem reg diplomaztam, ezert vagyok ilyen ,,modern``. de primitiv nem, legyszives magayarzd meg miert tartasz engem primitivnek. es masodszor: ne tegezz, ha kerhetlek, szemtelen. foglalkozz a sajat eleteddel! hulye kolyok, menj szamitogepezni, kedves. utolso valaszolo, koszonom a normalis valaszt, habar ezt igy egy hetedikes nem tudna megcsinalni, de azert en ertekelem.
2013. okt. 6. 19:11
 12/26 anonim ***** válasza:

Csak azt bizonyítod továbbra is magadról, hogy primitív vagy, mert csupa egyforma, ékezet nélküli betűket írsz, valamint kis kezdőbetűvel írod a mondataidat - fittyet hányva a magyar helyesírás szabályaira. Továbbá igénytelen vagy, mert ezt teljes természetességgel teszed, és még büszke is vagy rá. Ráadásul meg vagy ezzel elégedve. Ha tanár lennél, ilyen példát mutatnál a diákjaidnak?


Teljes tévedésben vagy velem kapcsoladban. Kölyöknek nevezel, számonkéred rajtam, miért tegezlek, miközben te engem tegezel. Fogalmad sincs, ki ír neked most, kinek állítottál ki magadról szegénységi bizonyítványt.


-KA-

2013. okt. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a szandekom. De nem erdekelsz. Nem sullyedek le a te szintedre, martirkodj nyugodtan, engem nem erdekel. Miert szolsz bele az eletembe?
2013. okt. 6. 20:36
 14/26 anonim ***** válasza:

"Szó bennszakad, hang fennakad,

Lehellet megszegik. --

"

Gondolom, fogalma sincs, honnan az idézet, hiszen maga nem magyar tanár.

Rettentően örülök, hogy a gyerekeimnek már nem a magafajta arrogáns bunkóktól kell valamit is tanulniuk.

Sajnálom a következő generációt...

Felháborító!

Szégyellje magát!


Ami pedig a feladat megoldását illeti:

Ha jól értelmeztem, akkor adott egy derékszögű háromszög, melynek ismertek a szögei és az átfogóhoz tartozó magassága. Meg kell határozni a hosszabbik befogót és a rövidebb befogó átfogóra eső vetületének a hosszát.

Minden hókuszpókusz nélkül

A hosszabbik befogó = magasság/cos60°

A rövidebb befogó vetülete = magasság/tg60°

2013. okt. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

#14


Ha valaki itt tuskó, az te vagy!


Honnan tuggyon a 7.-es szögfüggvényekről?

2013. okt. 7. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Utolso koszonom :-) vegre valaki aki nem a hibat keresi...
2013. okt. 7. 06:01
 17/26 anonim ***** válasza:

Áááááá! Nagy kezdőbetűvel írtad a mondatokat. Úgy látszik, tanítható vagy, mint a majmok. (Még egy lecke: a légy szíves, az két szó.) Máris megérte ostorozni. Még néhány cseszegetés, és ékezetes magánhangzókat is fogsz írni.


Magad sem tudod eldönteni, mit akarsz. Egyik mondatodban udvariasan kérsz, a másikban lehülyézel.


Modernség és primitívség nem ugyanaz. Használom a kor technikai eszközeit - igényesen.


Ez nem beleszólás a dolgaidba, hanem ez egy fórum. Mindenki elmondhatja a véleményét. Én kulturált formában írtam meg a véleményemet rólad, te hülyének neveztél ismeretlenül. Ha tanár lennél, nem írhatnál/mondhatnál ilyet tanulóidról, mert úgy kirúgnának az iskolából, hogy a lábad sem érné a földet.


-KA-

2013. okt. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Rossz kovkeztetest vonsz le. Ez is azt bizonyitja, hogy nincs logikad. Nem erdekelsz, ez egy virtualis vilag, kozel sem olyan mint a valo elet. Igen ez egy forum es itt nem velemnyt kell irni, nem vaszt a kerdesekre, amiket kiirnak.de te n ezt csinalod, hanem kotekedsz. Ez sem azt bizonyitja, hogy jobb vagy nalam. Rendesmber nem kotekedik massal. A kotekedest pedig te kezdted. Ha nem tetszik kerdes, akkonem kell nezni. Ennyi
2013. okt. 7. 14:28
 19/26 anonim ***** válasza:

"...nincs logikád."

Mindjárt látni fogod, hogy tévedsz. Tudok logikusan gondolkodni.


"...kötekedsz..."

Csak leírtam a véleményemet - egy kis vitriollal.


"... Rendes ember nem kötekedik mással."

Egy ilyen fórumbejegyzésből nem lehet eldönteni, ki rendes ember és ki rossz. Sőt! Másból sem egyértelműen látszik. Az emberek nem jók vagy rosszak. Sokkal árnyaltabb a kép.


Úgy látom, nem tudjuk egymást meggyőzni.

Inkább a feladatról kérdeznék valamit, illetve mondanék véleményt. 7. osztályban ez a feladat nemhogy könnyű lenne, hanem szerintem nehéz. Nem tudom, matematika tagozatos általános iskolában tanítasz-e, mert ott nem nehéz a feladat. Vagy matematika szakkörön, tehetséggondozó foglalkozáson is megfelelő. De ez egy átlagos 7-ikesnek nehéz.


És akkor a lényeg. Remélem, nem számoltam el. A megoldás a linken. Lehet, hogy van egyszerűbb mód is.


[link]


-KA-

2013. okt. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"tudok helyesen irni, csak billentyuztemen nem mukodnek a magyar karakterek. meg csak nem reg diplomaztam,"


nem vagy egy elveszett gyerek...

2013. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!