Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » KÉMIA! Oxidációs számok...

KÉMIA! Oxidációs számok meghatározásában tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Tehát tudom a szabályokat , de valamiért mégsem megy. Ti hogy szoktátok csinálni? Illetve hogy kell rendezni az egyenletet oxidációs szám alapján?

Leírom , hogy én , hogy szoktam oxidációs számot meghatározni: pl.: KBrO3: tudom azt hogy az oxigén oxidációs száma -2 , és mivel három van belőle , ezért megszorzom hárommal , így az oxigén -6. Továbbá tudom , hogy a kálium oxidációs száma +1. Mivel vegyületről van szó , ezért az összegnek nullának kell lenni, és +1+(-6)+ Br=o tehát a bróm oxidációs száma +5 lesz.


2013. okt. 12. 18:29
 1/1 anonim válasza:
Teljesen korrekten számoltad ki az oxidációs számot. Vannak olyan elemek, amik vegyületben általában adott oxidációs számmal szerepelnek - mint pl az általad említett oxigén. A hidrogén is általában +1-el szerepel, illetve a klór szokott még leginkább -1-el szerepelni, de azért nála már más is előfordulhat gyakrabban. A számolás meg nem nagy ördöngősség, de érdemes gyakorolni: meg kell nézni, hogy mennyivel változtak az oxidációs számok. Pl egyik 2-vel, másik 5-el, akkor közös nevezőre kell hozni, és meg kell szorozni a 2-est 5-ttel, az 5-öst 2-vel (10 a közös nevező). Ezek után már csak utána számolni, hogy a termékek megegyezzenek. Persze van amikor a termékek között kétféle oxidációs számmal szerepel egy elem, ilyenkor onnan kell elkezdeni a számolást.
2013. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!